Szukam informacji na temat komfortu pracy z laptopem fhd

Mam zamiar kupić laptopa i jestem w kłopocie ponieważ oglądane lapki z rozdziałką hd mają z reguły fatalne kąty widzenia istąd moje pytanie do użytkowników lapków fhd 15, 6 lub większych o opinie na temat komfortu pracy z officem, gimpem, mówiąc krótko z aplikacjami. Gry mnie nie rajcują.

Komfort to kwestia subiektywa.

Komfort na matrycy HD w 15,6 jest taki sobie. Ideałem jest tutaj 1600x900.

FHD to kwestia przyzwyczajenia

na 17" natomiast FHD bez najmniejszych zastrzeżeń

Do pracy zdecydowanie FullHD. Z tym, że nie każda matryca FHD (TN) ma dobre kąty widzenia. Możesz celować w matryce IPS lub VA, które sprawują się dużo lepiej niż pakowane wszędzie TN-ki. Do pakietu office matryca FullHD będzie idealna, szczególnie do pracy z tekstem czy arkuszami kalkulacyjnymi gdzie możesz sobie otworzyć dwa pliki i komfortowo pracować bez ciągłego skakania czy przewijania. Posiadam do pracy matryce FullHD w laptopie 15,6" i mniejszej bym nie przełknął.

Warto rozważyć jeszcze jedną opcję: lap + dodatkowy monitor.

Możesz wtedy spokojnie kupić coś słabego z HD, a na biurku mieć konkretny monitor, który zawsze będzie o kilka długości lepszy.

Sam zdecydowałem się jakiś czas temu na taki wariant i to był strzał w dziesiątkę.

 

Oczywiście w sytuacji gdy lap pracuje bardzo mobilnie nie ma to sensu.

http://www.displayfusion.com/ - z tym programem nawet praca na wyświetlaczu laptopa + monitorze to bajka :wink: Oczywiście na zestawie bezprzewodowym (klaw+mysz)

Uwzględnij też że jeśli bardzo mocne gpu będzie potrzebna podkładka chłodząca :stuck_out_tongue: