Szukam kabla VGA-DVI

Na pewnym forum wyczytałem, że wejście DVI jest lepszy od HDMI, bo przyjemniej się pracuje na obrazie z DVI. Kabel VGA-HDMI umożliwia podłączenie odbiornika VGA do wejścia HDMI np w karcie graficznej. Czy istnieje taki sam typ kabla ale nie z HDMI tylko DVI-D (bo karta graficzna którą kupuję ma DVI-D)?  

HDMI jest nowszym standardem niż DVI-D  - oba cyfrowe, HDMI dodatkowo przesyła dźwięk.

 

Więc nie kombinuj, tylko używaj HDMI lub DVI-D.

W przypadku niektórych monitorów obraz po DVI jest minimalnie bardziej ostry niż przy HDMI (widać to gdy ma się dwa egzemplarze obok siebie lub bardzo dobrze zna dany monitor, dla laika niezauważalna różnica). Odpada też problem ograniczonej przestrzeni barw przy połączeniu przez HDMI https://pcmonitors.info/articles/correcting-hdmi-colour-on-nvidia-and-amd-gpus/ Ale gdy karta ma tylko wyjście DVI-D to w prosty sposób nie wyprowadzisz D-Sub. Co innego gdy masz DVI-I. W każdym razie D-SUB to przestarzały typ złącza, degradujący jakość obrazu. Pochodzi jeszcze z lat 80-tych i czasów monitorów CRT. Na pewno nie kupuj monitora wyposażonego tylko w ten typ złącza.

Ale nasz 10-letni monitor AOC LCD 1280x1024 nie wiem ile cali ale na pewno 20+ ma tylko VGA. 

Mamy ten monitor od 10 lat. 

Więc musisz użyć kabla dvi - D-sub lub przejściówki. Wyjście na karcie musi być dvi-i jak mówiłem. Przy hdmi lub dvi-d na karcie będziesz potrzebował konwertera sygnału.

Nie kupuję nowego monitora, bo nie mam pieniędzy. Padł laptop, zostałem bez peceta, chcę PS4, więc muszę wybrać najtańszy, a udało mi się go złożyć za prawie 1700 zł (oczywiście z dedykowaną kartą graficzną, nie zrezygnuję z dedykowanej karty, bo w 60 FPSach nowych Wormsów ani CSa nie odpalę).

http://allegro.pl/listing/listing.php?order=m&string=przejściówka+DVI%2FD-Sub&bmatch=base-relevance-floki-5-ele-1-1-1018

 

A może masz w domu z wyposażenia do karty grafiki?

Co mam? 

Dobra, wracam do kabla VGA-HDMI. Różnica jest w końcu minimalna. 

Jeśli jeszcze nie kupiłeś tego komputera to bierz grafe z dvi-i.

Mówiłem. Wracam do zakupu kabla VGA-HDMI. 

Sam kabel nie wystarczy, hdmi to złącze cyfrowe, d-sub analog, potrzebujesz konwertera tego typu https://www.morele.net/kabel-unitek-konwerter-hdmi-vga-y-5301-484484/?reviews_page=1&tech_page=1

Chodzi mi o to http://centerdi.pl/product-pol-637-HD24-KABEL-VGA-HDMI-2M-GOLD-FULL-HD-uniw.googleshoppingpl.html?gclid=Cj0KEQiA08rBBRDUn4qproqwzYMBEiQAqpzns_uH_loF-S0wyG8Xkd947Q5LixF3eRvcsxmkvsAxH4waAkcC8P8HAQ

W twoim przypadku karta graficzna nie zapewnia sygnału analogowego więc na takim kablu na pewno nie będzie obrazu. Z resztą jest wspomniane o tym na dole strony. 

Co? Kablem VGA-HDMI (ten z linku powyżej) podłączamy monitor VGA do karty graficznej HDMI, żebym miał cyfrowy obraz w monitorze anlogowym chyba, nie? Czy nie? 

Widzę brakuje Ci podstaw w tym temacie. Karta graficzna działa na sygnałach cyfrowych, podobnie jak monitor czyli przesyłając obraz złączami cyfrowymi jak dvi czy hdmi nie tracimy jakości. Co innego przy D-sub. Karta musi zrobić konwersje na analog i wysłać na wyjście, a monitor i tak musi ten sygnał ponownie przekształcić na cyfrowy. Co do kabla z linku na pewno w twoim przypadku nie zadziała, chyba że nie szkoda Ci tych parę złotych to możesz się przekonać. Karta bowiem nie udostępnia sygnału analogowego po hdmi, kabel nie ma konwertera czyli pójdzie nim sygnał cyfrowy bez konwersji, którego monitor nie odbierze. Taki kabel jest przeznaczony do specyficznych urządzeń które umożliwiają odbiór obrazu cyfrowego po d-sub, jak np niektóre konsole.