Szukam karty graficznej

HD4850 od Gigabyte ma zaniżone taktowania, zobacz:

a Powercolor ma takie:

więc różnica na pamięciach jest dosyć spora :wink:

nie, robi ładne naklejki na chłodzenie :lol:

Te karty na razie są takie same bo to referenty,

aczkolwiek spotkałem się już z wersją z własnym chłodzeniem sapphire, jednak referent starcza po fanfixie

Gigabyte nie ma wcale zaniżonych taktów, jakiś użytkownik tej karty pokazywał nam screeny z CCC na tej karcie.

Ja bym poczekał ;D Asus ma wypuścić niebawem hd4850 i hd4870 w wersji TOP(fabrycznie podkręcone) Data jeszcze nie znana, ale jeśli to kwestia 2tyg to bym zaczekał…

Potwierdzam, kumpel ma Gigabyte 4850 i ma zegary takie jak ja na PowerColor.

seba014 bierz to co Ci wszyscy polecają. Dodatkowo podkręć tego swojego Athlona X2 bo nie będziesz mógł w pełni cieszyć się z osiągów nowej karty (przy tej gotówce, którą dysponujesz nierozsądnym byłoby kupic coś innego niż Radka 4850! !!

w komputroniku są dostępne już nowe wersje hd4850 z pamięciami taktowanymi @2200Mhz jak i są wersje z 1GB ram

http://www.komputronik.pl/Karty_graficz … kat,12222/

:x

teraz każdy procek z serii AMDx2/DualCore/Core2Duo itd. nie “spowalniają” kart graficznych, więc co ma podkręcenie procka do osiągów GPU? :expressionless:

…do osiągów GPU nie, ale poprzez podkręcenie możemy osiągnąć większą wydajność innych podzespołów przez zmuszenie ich do pracy z większymi niz standardowe ustawieniami. I nie mów, że nie ma to wpływu podczas grania.

W sumie czemu by nie kręcić?

Athlonom ostatnio już wyraźnie zaczyna brakować mocy w niektórych zadaniach.

spowalniają. Dowód?

http://www.benchmark.pl/artykuly/testy/ … ona-1.html

widać że np Wolny Athlon o zegarze powiedzmy 2,2 Ghz jest słabszy od C2D i np na C2D masz więcej fps czyli karta jest ograniczana.

Oj dobra dobra. Widziałem testy Radka 4850 i Athlon 6000+ miał tylko 2 klatki mniej od C2D E8400@4GHz, więc?

powiedział, że każdy obecnie Athlon,C2D,PDC itp nie spowalniają karty a jak widać spowalniają. Nie powiedział, że model 6000+ ;p 1:0 dla mnie;)

No, ale zuważ, że te procesory już nie nadają się do grania… Nie wystarczają do liczenia AI itd… :? . Po prostu to zależy od gierki. Procesor nie spowalnia karty, procesor po prostu nie wystarcza samej grze.

no tak i w ten sposób ogranicza kartę, bo karta ma chętkę pokazać 100fps a prockowi ni hoho nawet nie st…tzn nie wyrabia procek:P przez to karciszka się musi zadowolić tymi 40fps.

co to za bzdura, to nie procek spowalnia kartę tylko jak już procek jest niewystarczający do danej gry :x

patrz wyżej, CPU nie spowalnia GPU tylko w danej grze CPU jest niewystarczająco dobry

ty się zastanów co piszesz, zmieniasz zdanie co chwilę, zrozum że żaden obecny(nie mówię o jedno-core’owych) CPU nie “spowalnia” GPU ale może być niewystarczający grze

więc 1:0 dla mnie :stuck_out_tongue:

No skoro jest nie wystarczający do gry to spowalnia kartę bo jest na tyle wolny, że karta nie może wyświetlić więcej klatek. Ty się zastanów co mówisz.

NIE!! skoro jest nie wystarczjący do gry, to on jest niewystarczający, a nie że spowalnia GPU, pomyśl trochę :x

no i do tego w dzisiejszych czasach do gier jest bardziej potrzebny dobry GPU, niż super CPU, więc np. E2180 + HD4850 jest lepsze niż E7200 i HD3850 do gier

…tak z ciekawości zapytam. Podkręciłbyś tego E2180, czy zostawił na standardowych taktach??? :stuck_out_tongue:

podkręciłbym by, ale nawet bez OC E2180 by na pewno nie “ograniczał” GPU, więc jeśli chciałeś mnie podpuścić to ci się nie udało :wink: