Szukam kopii systemu Windows 8/ 8.1, wersję 1:1

Witam,

prawie od początku powstania systemu 7 korzystam z niego i teraz wraz z kupnem nowego kompa chciałbym jakoś przetestować win 8 lub 8.1 ale nie chcę kupować od razu i w tym celu szukam czystego windowsa 8/ 8.1 tak jak np. instaluję windows 7 to na początku jest wersja 30 dni do aktywacji i czegoś takiego szukam. Jak będzie dla mnie słaby wrócę na swój oryginalny 7 a jak mi się spodoba to może na święta zakupię sobie system.

Cześć,

 

Od testowania są wersje trial, a nie “czyste” wersje systemu.

Na stronach MS można pobrać obraz win8.

A czym to się różni czysta wersja? bez wpisania klucza przecież będzie trial

no i właśnie takiej zwykłej wersji szukam, gdzie po 30 dniach aby system był oryginalny muszę wpisać kod. 

Wersję trial możesz testować 90 dni. Pobierz sobie Windows 8.1 Enterprise ze strony Microsoftu. Jeśli system Ci przypasuje, wtedy zdecydujesz czy warto wydać na niego pieniądze.

Nie wiem czy jest sens pchać się w Win8.1…

Z tej strony Microsoftu możesz pobrać wersję beta nowego Windows 10, który pewnie w przyszłym roku wejdzie do sprzedaży.

Przy czym zaznaczam, że system jest po angielsku i jest wersją rozwojową (niestabilną, posiadającą wiele rzeczy do zmiany)…

Nie polecałbym Windows Technical Preview, brakuje w nim wielu sterowników, np. u mnie do grafiki i obraz działa na rozdzielczości 1024x768 zamiast na 1280x800. Windows nie ma sterowników w Windows Update, a producent nie udostępnia sterowników, bo WTP oficjalnie nie istnieje.

Wersja 32/64-bitowa, która bez wpisania klucza zachowuje się jak zwykły 30-dniowy trial.

 

pl_windows_8.1_with_update_x86_dvd_4048278.iso

pl_windows_8.1_with_update_x64_dvd_4048328.iso

 

Wklej w Google, a znajdziesz linki. Jak najbardziej jest sens, system jest bardzo dobry. Przekonałem się do niego po dwóch miesiącach użytkowania, gdzie wcześniej korzystałem z Windows’a 7 i zarzekałem się, że nigdy go nie zmienię. :slight_smile: