Szukam: Kurs Java

Witam. Poszukuję jakiegoś fajnego i w miarę prostego (nie prostackiego) kursu Java od podstaw. Wiem, że wujek G. podpowie wiele, ale chcę poznać wasze opinie, porady itp. Dziękuję za chwilę zainteresowania.

w sam raz na początek

http://helion.pl/ksiazki/java-podstawy- … javpd3.htm

Eh… TA cena nie zachęca… A coś z internetowych kursów?

ja z tego sie uczylem

http://naukajavy.pl/

jeżeli 89zł to za dużo to jesteś słabo zmotywowany.

Ja ze swojej strony polecam Thinking in Java - Bruce Eckel, gdybyś jednak przekonał się do wydania trochę pieniędzy na książki, bo na prawdę się opłaca.

Polecam video kursy javy

o boże człowieku nie kupuj tego kursu… Koleś który to prowadzi jest strasznie irytujący swoją mową, nie tłumaczy nic, praktycznie tylko pisze kod i mowi co robi, ale nic sie z tego nie nauczysz kompletnie. Wiele spraw pomija, nie argumentuje i nie używa fachowego nazewnictwa tylko mówi coś w stylu

“robimy sobie takie coś”, “teraz pokaże jak zrobić to i tamto… więc musimy napisć sobie tak… i piszemy”

To coś nie jest kursem do nauczania tylko prezentacją co ten człowiek umie, może i coś umie ale na pewno nie potrafi tego przekazać zresztą wejdź sobie na lekcje przykładowa i posłuchaj jak on prowadzi kurs…

Chyba nie ten kurs oglądałeś pain3hp

zresztą wystarczy przeczytać jeden z jego art.: http://videokurs.pl/darmowe-kursy/kurs- … a-java.php i od razu widać, że się mylisz.

nie widzę tego co tu napisałeś w ani jednym momencie kursu, non stop jest tłumaczone wszystko dlaczego i skąd się co bierze.

Wiecie co? Jedna pokuszę się na tą książkę. Nazbieram trochę kasy i właściwie ją zainwestuje. W końcu nie ma to jak książka :slight_smile:

Temat do zamknięcia.

Szukam prostego kursu Jawa.Czy ktoś coś wie ?

Kursy można poszukać w internecie :

  1. http://javastart.pl/

Proponowałbym również książki takie, jak :

  1. Java. Podstawy. Wydanie VIII - Autorzy: Cay S. Horstmann, Gary Cornell

  2. Java. Efektywne programowanie. Wydanie II - Autor: Joshua Bloch

Pozdrawiam

jeśli zależy Ci na porządnym kursie, to najlepiej iść do Goworku. nie byłem przekonany, ale skusiła mnie wersja rozszerzone z tabletem. generalnie wszystko dobrze wytłumaczone, dużo praktyki, nie tylko java ale też wiele innych przydatnych rzeczy. Ja bym poszedł tam, ale to Twoje decyzja. Pozdro.

http://docs.oracle.com/javase/tutorial/

Znajdziesz wszystko dobrze wytłumaczone, z przykładami. Jeżeli już coś programujesz to na pewno Ci wystarczy żeby zacząć :slight_smile:

Ja jak najbardziej polecam te videokursy! ;D Są tłumaczone świetnie i naprawdę da się z nich wiele nauczyć! :smiley: Sam kilka razy pisałem z autorem kursów i jeśli mamy z czymś trudności to nam to tak będzie długo objaśniał, aż zrozumiemy. :slight_smile: Jeszcze raz gorąco polecam i jeśli masz jeszcze jakieś wątpliwości to wal do mnie na PW to mogę jeszcze doradzić! :smiley: