Szukam lekkiego IDE z czarnym motywem do C++

CLion i Visual Studio są zbyt ciężkie. Ktoś poleca coś innego?

Sublime Text 3 ewentualnie vim, do tego jeśli używasz Windowsa to konsola cygwina (może być git-bash).

To raczej edytory tekstowe a nie IDE :wink:
Code Blocks ma ciemny motyw i jest raczej lekki.
Jest jeszcze Eclipse, ale nie wiem czy nie będzie za ciężki?

Podbijam CodeBlocsa, nic innego mi póki co do głowy nie przychodzi

tak, ale można go rozbudować spokojnie jako IDE

1 polubienie

Dlatego jest świetny i lekki. Doinstalowujesz tylko te pluginy które są Ci potrzebne, w ten sposób tworzysz dobrze skrojone IDE w przeciwieństwie do gotowców z których wykorzystujesz może 10% ich funkcji.

To, że można, nie oznacza, że jest to lepsze rozwiązanie niż dedykowane IDE. Vim ma gigantyczny próg wejścia (i osobiście uważam go za narzędzie dla masochistów :smiley: ), Sublime lepiej ale dla mnie to cały czas półśrodek :slight_smile:

Jest też lekki Dev-C++ https://sourceforge.net/projects/orwelldevcpp/
Jak kiedyś używałem to niestety nie miał czarnego skina, ale można było zmienić motyw samego kodu na ciemny…

@Apostol1 DevC++ nie jest rozwijany od lat, chyba, że coś się zmieniło w tym temacie.

Teraz tak wpadłem na pomysł. Może Visual Studio Code autorowi podejdzie? Przez chwilę używałem i bardzo fajne IDE, może nie jakieś super lekkie, ale tak wygląda i takie wrażenie sprawia.
Tylko tutaj sytuacja podobna jak Sublime, tak naprawdę jest to edytor do którego trzeba pobrać pluginy które zrobią z niego IDE.

O kurde, rzeczywiście… A ja się w tym uczyłem programować. Szkoda.

@Apostol1 IDE ma tylko wspierać programistę więc jeśli nauczyłeś się faktycznie programować to będziesz dalej to umiał niezależnie od IDE.

Już od wielu lat nie tknąłem C++ i jestem z tego faktu zadowolony :stuck_out_tongue_winking_eye: Na start ok, ale potem są ciekawsze i przyjemniejsze rzeczy…

Codeblocks jest lekki, polecam.

Jak dodać czarny motyw? Domyślnie jest biały do wyboru.

Albo ewentualnie jak kompilować kod z notepada?

W Codeblocks można przyciemnić ekran edytora(ekran z kodem) (settings->editor->(zakładka syntax highlighting)) tam można stworzyć własny motyw lub wykorzystać z motywu pobranego z neta.

Komentarze pod tym artykulem dosc jasno pokazuja, ze jednak niezupelnie jest to w stanie zastapic IDE, szczegolnie w statycznie typowanych jezykach.

Qt Creator.