[SZUKAM] Mikrofon w głosnikach (Program)

Siema!

Niedługo mój kumpel będzie miał imprezę i ja wraz z nim “organizujemy” oprawę dźwiękowa. Muzykę będziemy mieli na laptopie następnie kablem pójdzie ona przez wieże aż do głośników (od wieży). I teraz rodzi się moje pytanie co zrobić, bym mógł mówić przez mikrofon i w tym samym czasie mój głos był słyszany w głośnikach? Chodzi mi tutaj o jakiś program, owszem mam parę programów, ale one nagrywają dźwięk, a głupio by było najpierw coś mówić, a potem to puszczać w głośnikach tak więc nie ma sensu.

Podsumowując:

Szukam programu dzięki, któremu będę mógł mówić i jednocześnie być słyszanym w głośnikach

PS. Mikrofon wchodzi przez USB. Ewentualnie mam jeszcze 1, który jest przez Mini Jack’a

Żaden program ci nie jest potrzebny.

Wystarczy że w systemowym mikserze audio (lub sterowniku karty dźwiękowej - w przypadku tego na usb na 90% tam) wyłączysz wyciszenie mikrofonu.

Ewentualnie może być konieczne włączenie opcji wzmocnienia mikrofonu (mic boost lub coś podobnie nazwane) aby lepiej było cię słychać.

Ok, wielkie dzięki ;]

Scripter pewien jesteś tego na 100% bo ja nie.O ile w przypadku starszych kart to jak najbardziej zgadza się

W specyficznych przypadkach ,a zdarzyć się to może przy kartach zintegrowanych zwanych szumnie HD (Realteka) która jest widziana przez system jako dwa oddzielne urządzenia jako HD Input i HD Output

samo zaznaczanie źródła dźwięku nic nie da, owszem będzie to skuteczne przy nagrywaniu (np.Audacity) dźwięk będzie się nagrywał z zaznaczonego źródła to jednak nie będziesz miał podsłuchu w czasie rzeczywistym tak więc podłączając mikrofon i deklamując np: Litwo Ojczyzno Moja…(bo jak mniemam impreza będzie o charakterze patriotycznym :wink: ) nic w głośnikach nie usłyszysz.

Aby ominąć to ograniczenie możesz zainstalować program Virtual Audio Kable i nie musisz odpalać całego programu a utworzyć skrót do audiorepeter.exe z tego programu lub przechodzić do niego przez Menu Start. W oknie programu spinasz jakby te dwie oddzielne karty czyli wawe in dajesz:HD Audio Gniazdo mikrofonu przy podłączeniu mikrofonu przez mały jack lub mikrofon USB (tu jakaś nazwa specyficzna dla uradzenia) jesli będziesz używał tego na usb ,a jako Wawe out dajesz HD Audio-wyjście w przypadku podłączenia kompa z wieżą przez kartę “pokładową” lub jakieś inne wyjście w przypadku używania dodatkowej karty np.usb.W oknie programu możesz ustawić jakość (sample rate,bufor,ilość bitów etc…). Pozostaje jeszcze nacisnąć Start.

ps.problem występuje w XP jak inne systemy nie wiem więc nie będę się wypowiadał.Program wprowadza lekkie opóźnienie sygnału i uwaga na wzbudzenia mikrofonu nie przesadzaj z ustawieniem czułości (głośności) mikrofonu ,nie umieszczaj mikrofonu w pobliżu głośników.

No własnie, ja też w 100% nie byłem pewnien czy 1 pierwszy sposób za działa no bo normalnie np. na kompie nie słysze siebie w głosnikach jak coś mowie. Dzięki SMDOBPRO sprawdze to, ale przynajmniej już coś wiem dzięki

Nie pisz takich blogów tekstu …

Ta opcja działa (podana przez scripter1), czasami jeszcze trzeba włączyć miks stereo i jest ok (uwaga na sprzężenia, bo jak odpalisz głośniej to ciężko z tym jest w małych pomieszczeniach).

Słuszna uwaga, najlepiej nie stawać z mikrofonem w pobliżu głośnika/kolumny.