Szukam narzędzia i cienkiego pędzla

Witam!

Chcę sobie stworzyć kilka grafik na swoją strone internetową i zainstalowałem Adobe Photoshop (wersja chyba 8.0). I znalazłem poradnik:

http://www.graffik.pl/zrexp.htm

i tam pisze żeby przy pomocy cienkiego pędzla narysować linię. Program widzę prawie pierwszy raz w życiu na oczy i nie wiem gdzie jest ten pędzel i prosilbym o napisanie gdzie on jest.

Natomiast drugie moje pytanie dotyczy narzędzia Eliptical Marquee Tool jednak najeżdżam na pasek narzędzi po lewej stronie i jakos w opisie nie widze takiego narzędzia. Gdyby ktoś mógłby na tym pasku (najlepiej na screnie zaznaczyc) wskazać te narzędzie to byłbym wdzięczny.

Narzędzie potrzebne jest Mi bo chcę zrobić kulę:

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic … 825#465825

Z góry dziękuję :slight_smile:

jak juz wybierzesz pędzel, to prawoklik gdzieś na ekranie pozwoli Ci wybrać sobie dowolny pędzel, będziesz też mógł zmienić jego rozmiar, na np.2 pixele

natomiast co do eliptical marqee tool to jest ono dostępne dopiero po rozwinięciu normalnego marqee tool (zwroc uwage, że niektóre narzędzia mają takie małe czarne narożniczki co oznacza że można je lewm przyciskiem myszy rozwinąć)

Ale ja nie wiem gdzie wybrac pędzel ?? Nic nie wiem w tym programie.

To te narzędzie to jest to ktore zaznaczyłem na obrazku ??

xnigi5vj0q9f8qsnm.png

Złączono Posta : 02.04.2006 (Nie) 20:00

Pytanie o ten tutek:

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic … 825#465825

gdzie są narzędzia o ktorych pisze w korku 4 ??

xnigi5vj0q9f8qsn8is.png

poczytaj może jakieś wprowadzenia dla początkujących, np link zawiera spis narzedzi (ikonki ze starszej wersji ale sie zbytnio nie zmienily)

Airborn Dzięki.

Udało Mi się zrobić to z graffika:

zwh944zgqag2wbnym.png

jak na pierwszą pracę zrobioną w nim to chyba nieźle.

A mógłbyś napisać gdzie jest Foreground Color i Background color oraz Gradient tool ??

rozmycie9bw.th.jpg

Musisz na początku więcej dać białego pomiędzy środkiem a brzegiem :slight_smile:

A i jak chcesz grafike robić to rób w PhotoShopie a animacje w ImageReady.

Tam gdzie zmieniasz kolor narzędzi (2 prostokąty na siebie nachodzące), przedni prostokąt to Foreground Color, ten lekko z tyłu to Background color.

Gradient tool - II kolumna, VI od góry :slight_smile:

gruber :arrow: eksplozja5bd.th.png :mrgreen:

rss A mógłbyś to na screnie zaznaczyć ??

I mam pytanie do Ciebie:

Jakiego koloru użyłeś to narysowania koła w tym tutku do którego podałem link. (najlepiej podaj kod) :?

Z góry dzięki. :slight_smile:

kolor: #01a1ff

gr.jpg

rss Dzięki.

Ale jestem na tym etapie:

i nie wiem jak to zrobic :frowning:

wybierasz gradient tool, background color na biały, klikasz prawym przyciskiem na obrazku, wybierasz gradient biały do przeźroczystego, potem przeciągasz od góry w dół po zaznaczonym owalu tak samo, jakbyś go zaznaczał

No i zrobiłem to:

ale potem nie moge przeciągnąć bo kursor myszki wyklądda takie kolo zakreslone.

Weź napisz dostlownie korczek po kroczku. (oczywiście jeżeli mógłbyś)

zrób printscreena kursora…

Mam zrobic screna gdy jestem na tym kroku ??

pt7j6lr8pzi99hbsm.png

…eee, to jest nieco inaczej niż ja mówiłem :stuck_out_tongue:

usuń pierwszą od góry warstwę, potem zrób nową, za pomocą Eliptical Marquee Tool zaznacz koło tej wielkości, potem wybierz gradient tool i wtedy pociągnij pionowo

Jakiej wielkości ?? Na całe kolo czy gdzies tak jak mialem na obrazku :?

Po całej kuli :?

gdzieś tak jak miałeś na obrazku

nie, tylko po zaznaczeniu (czyli po tym mniejszym kółku :))

Znowu kursor mi sie zablokowal :twisted:

Złączono Posta : 03.04.2006 (Pon) 20:08

e tam. Odpuszczę tego tutka.

Szukam jakiś ciekawych efektów, prostych do wykonania. Z 3, 4 tutki takie. Oczywiście dla kompletnego laika. Jak macie linki to podajcie, bo na graffiku nie znalazłem prostych, dobyrch :frowning:

a może na http://www.e-grafik.pl :wink:

Nie, tam też nie ma ciekawych tutków z efektami. Byłem tam wczoraj.

edit:

A, zapomniałem dodać, że wchodzą tylko polskie stronki.