Szukam nauczyciela który nauczy mnie pisania Dokumentów PDF

Pisze instrukcję dla mało rozgarniętych ludzi z zakresu obsługi programów różnego typu.

Niestety nie którzy chyba mają problemy z czytaniem albo zrozumieniem tekstu nie wiem te instrukcje pisze w notatniku czytaj nie mogę dodawać obrazków z Wordem są problemy ja mam 2010 oni 2003 i przy zapisie takiego dokumentu w trybie zgodności przy wyświetlaniu u nich nie wszystkich ale u niektórych się zniekształcają.

Postanowiłem więc pogodzić wszystkich i przejść na format PDF z tym że mój acrobat najnowsza 9 albo ja jestem ślepy albo on tylko PDF czyta ale nie tworzy.

Szkoła się zaczęła nauka też więc może wy mnie nauczycie coś takiego tworzyć

Acrobat Reader - tylko do odczytu.

Tworzyć dokumenty PDF możesz np. za pomocą Open Office, Microsoft Office też ma możliwość zapisu do PDF.

PS. Napisz ten Swój post po polsku, bo w obecnej formie to jest tragedia i jeśli te instrukcje piszesz tak samo, to wcale nie dziwię się, że ich nie rozumieją.

twórz normalnie dokumenty w wordzie, potem je konwertuj na pdf i wysyłaj klientom pdfy.

http://www.freepdfconvert.com/

Office 2010 ma możliwość zapisu do formatu doc jak i również pdf, więc nie wiem w czym tkwi Twój problem ??

w oknie zapisu dokumentu wystarczy rozwinąć pole “Zapisz jako typ” i wybrać odpowiednia opcję :).

zomo_prl , a po co ma korzystać z dodatkowych narzędzi do konwersji, skoro sam Office ma możliwość zapisania dokumentów w tym formacie?

Możesz zainstalować wirtualną drukarkę,która z dokumentów tworzy pdfy

pdfCreator,doPDF

A ja mam pytanie Czy to działa w obie strony czy pliki PDF można przerobić na plik txt po to by np można zarządzać tekstem zapisanym w pliku PDF??

Nie, działa to tylko w jedną stronę. Prostym obejściem problemu jest zastosowanie jakiegoś OCRa, zeskanowanie PDFa do np. RTFa, edycja i ponowny zapis do PDFa.

Też tak myślałem. Dzięki za info :slight_smile:

Office 2010 Mam od niedawna jeszcze go całego nie ogarniam.

Dziękuję za pomoc spróbuje zrobić zapis do PDF

Najwygodniej po prostu trzymać cały czas plik DOCX i za każdym razem przed publikacją konwertować go do PDF - tak samo robi się przy tworzeniu grafiki komputerowej. Bo oprogramowanie OCR często odczytuje tekst z błędami, szczególnie jeśli zawiera on tabele czy grafikę.

A funkcja zapisu do PDF w Office - przynajmniej u mnie - nie zawsze działa, dlatego zwykle używam PDFCreatora.

Aczkolwiek znalazłem rozwiązanie na mój problem… Otwierając plik PDF za pomocą np: Adobe Reader 9 mimo, że odczytuje jakiś błąd i nie ma obrazków to tekst mogę skopiować a o to mi właśnie chodziło…

Dzięki i pozdro:)