Szukam (nie)standardowego serwera/hostingu


(krzysiek1312) #1

Witajcie

Była już pewnie tematów o serwerach cała masa, ale i ja odważę się napisać, bo mam standardowe, a może i nie wymagania.

Do tej pory korzystałem z firmy za oceanem. Byłem zadowolony, CPanel, brak limitu transferu i 500GB za śmieszne pieniądze. Był to zwykły hosting, bez żadnych zobowiązań, bo płaciłem co miesiąc. Jak przestanę to przestanę. Jednak w grudniu[tego roku] kończy mi się domena, którą mam tam podpietą. Nie chce jej przedłużać, kupuję nową, -eu. No, ale do rzeczy.

Zacząłem zastanawiać się nad jakimś innym hostingiem, gdyż w tym za podpięcie domeny trzeba płacić i nie jest zbyt zadowolony z pomocy technicznej. Owszem, wszystko działa, ale nie jestem zadowolony z kontaktu.

Parametry na dzień dzisiejszy :

Zajmuję 7GB, mam 10kont e-mail, transfer wykorzystany: 12GB, domen 25 i ftp kont 15.

Po co to piszę ? Otóż szukam firmy, która właśnie pozwoli mi takie parametry obsłużyć za niewielką cenę. Teraz płacę w granicach 30zł za miesiąc, ale co z tego jak tych 500GB nie wykorzystuje.

Przez przypadek trafiłem tę ofertę: http://o12.pl/hosting_z_kreatorem_stron.php . Wszystko ładnie, pięknie, ale tylko 5GB. Interesuje mnie nieograniczona liczba subdomen, możliwość podpięcia domen tak jak tutaj i transfer też koło tych 20-40GB. Czy moglibyście mi coś polecić ? Czy podpinanie domen w takich hostingach odbywa się nieodpłatnie czy wiążą się zazwyczaj z tym jakieś dodatkowe koszta ?

I pytanie techniczne. Mam sobie domene: dp.pl Robie subdomene test.dp.pl . Chce, aby ta strona test miała swoją domenę. Fachowo to jest zaparkowanie czy podpięcie domeny ? Nie, aby było przekierowanie tylko wyświetlało się normalnie jako domena nie związana z -dp.pl .

Pozdrawiam i dziękuję za odpowiedzi. Wiadomo, że każdy może spojrzeć w google, ale chodzi mi o opinię użytkowników, a nie tylko pięknie wyglądającą stronę.


(Anddezr+Dobreprogramy Pl) #2

Poczytaj tutaj http://www.webhostingtalk.pl/ i tutaj http://hostingi.pl/aktualnosci/


(krzysiek1312) #3

Poczytałem, poczytałem.. I chyba dokonałem wyboru ..

http://www.unixstorm.org/

Co sądzicie na ten temat? Opinie raczej pochlebne.. Kontakt bardzo szybko i na pierwszy rzut oka profesjonalny. Zardządzanie Direct Adminem, dotąd używałem CPanel, ale wszystko śmiga. Ktoś ma jakąś ciekawą opinię na temat tej firmy ?


(Grzesiek1) #4

To nie jest już domena tylko subdomena i wg mojej subiektywnej opini nie powinno się tego nazywać ani podpięciem ani zaparkowaniem, to polega po prostu na wewnętrznej ingerencji w ścieżki serwera(katalogów).


(krzysiek1312) #5

Nie, nie. Źle się rozumiemy. Może nie do końca przedstawiłem to o co mi chodzi. To jest subdomena, ale podpięcie do niej domeny, aby zamiast test.dp.pl było by dp.pl to jest to zaparkowanie czy podpięcie ?


(Don Elte) #6

Potestuj to: http://www.group5.pl/


(krzysiek1312) #7

Heh. Firma wydaję się bardzo ciekawa, ale jak wygląda w praktyce. Jak wszystko jest bez limitu to tak jakby nie było nic.

Zastanowię się na pewno nad tym hostingiem. Posiadasz tam konto ? Możesz coś więcej powiedzieć nt. ?


(Don Elte) #8

Niestety nie posiadam, nie mam takich potrzeb :wink: Stronkę miałem w zakładkach.

Opinie czytałem to różne, coś tam było na temat regulaminu, żeby zrozumiale przeczytać bo niespodzianki potem mogą być - ale to standard chyba :stuck_out_tongue:


(krzysiek1312) #9

Ostatecznie zatrzymałem się przy Unix Strom. Mam teraz małe problemy z bazą, ale to przejściowe myślę. Jeśli nie zda relacji to zainteresuje się tym kolosem.

Dzięki za pomoc. Temat do zamknięcia myślę.


(zypolit) #10

Zobacz to:

http://www.webserwer.pl/promocje.html

49 zł rocznie za 15 Giga miesięcznego transferu. Póki co korzystam i serwer jest stabilny. Sprawdź 8)


(system) #11

http://www.cs-prohost.pl/ Polecam, wystarczy tylko złożyć podanie i się zarejestrować. Domeny: .pl .com .eu .com.pl itp.

Na dane czekasz do 4,5 dni albo 24h.

Pozdrawiam.