Szukam "notebookowej" klawiatury pod stacjonarkę

Tak jak w temacie, szukam *pełnej = 102-104 klawisze* klawiatury do kompa stacjonarnego o klawiszach takich jak z lapka (krótki skok, płaskie klawisze)

Korzysta ktoś? Bo nie umiem sobie takiej wyszukać, zwykle są ale jakieś modele ultra mega slim, które nie mają numerycznej po boku…

http://www.4max.pl/default.asp?produkt=959

http://www.ceneo.pl/653567

http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=331958299

z naciskiem na tą pierwszą, ponieważ jest trwała i najlepiej wykonana!

Polecam tą klatiaturę btc… przyciski jak w paltopie… nawet z mocowaniem na krzyżyk a nie jak w zwykłych klawiaturach… klawisze niskie jak w paltopie plus mały skok jak w laptopie ;] ogólnie bardzo udany produkt: http://www.znak.pl/index.php?cid=172&sc … taBTC6300C lub podświetlana na niebiesko: http://www.znak.pl/index.php?cid=172&sc … aBTC6300CL

miałem dwie klawiatury BTC i w każdej wycierały mi się napisy na klawiszach (WSAD) :wink:

może to teraz poprawili :roll:

Dzięki wszystkim za odpowiedzi, mnie akurat brak ‘wsad’ nie przeszkadza.

Mam jeszcze pytanie dotyczące nożyczek, czyli mocowania klawiszy jako X, nie powoduje to czasem efektu “chwiania się klawiszy”, tak jakby nie stykały prostopadle tylko uciekały spod palców (to mnie irytuje w tanich klawiaturach)?

miałem na myśli wycieranie się literek z klawiszy w,s,a,d, ale jak tobie to nie przeszkadza to ok

w tych dwóch pierwszych modelach(je posiadałem), co podałem nie

Oto TEST płaskich klawiatur. Nie wszystkie płaskie klawiatury są takie jak te stosowane w notebookach, czytając test zwróć uwagę na mechanizm mocowania klawiszy, w notebookach stosowane są tzw. “nożycowe” mechanizmy mocowania klawiszy, dzięki czemu klawiatura tak miękko i przyjemnie pracuje. Inne płaskie klawiatury posiadające normalne mocowania klawiszy pracują twardo, czasem klik jest “gumowy”, takie klawisze potrafią pracować nierównomiernie i mieć różną wysokość (słabe wykonanie).

Osobiście polecam klawiatury Logitech, a dokładnie modele:

  • Logitech UltraX Media Refresh

  • Logitech UltraX Premium

Te dwa modele z tego co zauważyłem różnią się od siebie tylko klawiszem z logo “Windows”, w tej pierwszej jest o wykonany w starym stylu, a ta druga posiada już logo Visty, które moim zdaniem jest przyjemniejsze dla oka - no ale to już rzecz gustu.

Sam posiadam wersję Logitech UltraX Premium, jestem bardzo zadowolony. Klawiatura jest wygodna, nie męczy rąk podczas pisania, jak to ma miejsce w niektórych płaskich klawiaturach. Przyciski przyjemnie pracują, materiały i jakość wykonania bardzo dobra. Minusem są “gumowe” klawisze multimedialne, brak możliwości ich konfiguracji (aby to zrobić trzeba użyć oprogramowania iTouch przeznaczonego do innych klawiatur). No i to wszystko za niezbyt wygórowaną cenę.

W żadnym wypadku nie polecam pierwszej wersji tej klawiatury, a dokładnie chodzi o model: Logitech UltraX Flat. Można go jeszcze dość często spotkać na Allegro w “atrakcyjnych cenach”. Jej wykonanie jest o wiele gorsze niż tych dwóch modeli, które podałem wcześniej (Media i Premium), lakier szybko się wyciera, klawisze z czasem zaczynają dziwnie pracować. Ogółem Logitech nie popisał się wydając Logitech UltraX Flat.

Pozdrawiam.

Z tymi wycierającymi klawiszami to fakt w mojej parę liter już nie ma szczególnie tych najczęściej używanych w grach ;] ale swoją klawiaturę mam już ponad 3 lata a napisy na przyciskach są naklejane (mam tą podświetlaną ) i to nie tylko w tej mojej spotkałem się z różnymi klawiaturami różnych marek w których po długim i mocnym używaniu ścierają się przyciski :confused: ale zawsze można za grosze kupić na allegro nowy zestaw naklejek na klawiatury itp…

apropo powyższego postu ta btc ma właśnie mocowanie klawiszy nożycowe ;]

ja mogę mieć nawet rosyjską klawiaturę, albo taką jak z filmu “hakerzy”, jestem informatykiem :wink:

właśnie zamówiłem sobie Logitecha Ultra X Premium, miałem wczesniej dużo klawiaturek i myszy Logitech i nigdy się nie zawiodłem. Dzięks.

tą klawiaturę posiadam najdłużej i pracuje/wygląda cały czas jak nowa

Jako serwisant-informatyk, na co dzień korzystam z klawiaturek silikonowych rozwijanych "gumiaczków " (firma E5), które są bardzo praktyczne na serwisie, albo z najtańszych klawiatur oemowych, bo po co mi coś innego do instalki Windy, serwisowania i testowania części :slight_smile:

Za to w domu zajechałem mechanicznie już wszystkie ‘tanie i proste’ klawiaturki, najdłużej wytrzymały samsung’a i genius’a (takie najprostsze oemy za 15-20zł). Lubię tradycyjny układ bez udziwnień (no kilka multimedialnych klawiszków wytrzymam), ostatnio dużo pracuje na lapku i się przyzwyczaiłem, bo o wiele szybciej mi się pisze na nim. Dlatego teraz wziąłem coś “a’la laptop” podobnego do stacjonarki.

Ja mam takiego oemowego samsunga 6 lat i nawet się klawisze nie wytarły, wygląda jak nowa

Ja przymierzam się do Geniusa ErgoMedia

http://www.allegro.pl/item331708093_kla … html#photo

Testowałem wszystkie 3 modele UltraX: Flat, Media Refresh i Premium. Ta pierwsza była wykonana najgorzej, najszybciej się zużywała (wytarty lakier, skok klawiszy itp.). Nie twierdzę, że wszystkie egzemplarze tak mają. Jednak te oba posiadane kiedyś przeze mnie (kupiony i otrzymany w ramach gwarancji) były słabe, co potwierdzały także opinie użytkowników na stronach sklepów internetowych (które niestety przeczytałem dopiero po zakupieniu tej klawiatury). W chwili obecnej myślę, ze lepszym wyjściem będzie zainwestowanie w model UltraX Media Refresh lub Premium… dlaczego? Bo działa już kilka miesięcy dłużej przy intensywnym użytkowaniu aniżeli jego poprzednik, a przy tym wygląda i działa jak nowy. Logitech po negatywnych opiniach użytkowników wersji UltraX Flat dość szybko wypuścił następce tego modelu - to o czymś świadczy :).