Szukam nowego wiatraczka do procesora

Witam ostatnio miałem dziwna akcje z wiatraczkiem od procesora ( wystrzeliła cześć jedna ale trybi dalej ^^ ) [też nie wiem jak to się dokładnie nazywa]

Wiec trzeba kupić nowy ^^

Płyta główna: http://www.proline.pl/?prodid=GIGA+GA-M55S-S3

Tylko taki jakiś taniutki bo mało budżetu :smiley:

Skoro trzeba, to trzeba. Pamiętaj jednak że chłodzenie powinno być dobierane do procesora, a nie do zasobności kieszeni.

Hayabuz , proszę zapoznaj się z tą stroną oraz tym tematem, a następnie,używając przycisku image.php?album_id=20&image_id=4038

"( wystrzeliła cześć jedna ale trybi dalej ^^ ) " w sensie łopatka ?

Wymień sam wiatrak i będzie ok:)

SilentumPC Spartan HE923 będzie OK.

tak wystrzeliła łopatka

… bez przesady - dopóki nie podasz takich “szczegółów” jak cena, procesor czy obecnie posiadane chłodzenie - nie oczekuj że ktoś będzie wróżył z fusów, albo wyciągał z ciebie potrzebne informacje …

AMD Athlon 64 2x Dual Core Procesor 3600+

Śmiech mnie ogarnia jak czytam te porady.Miałeś wyraźnie napisane,Taniutki.

Bierz każdy jeden który pasuje do Twojego radiatora,najlepiej podobny do tego co był.Nie mniejszy.Wiatrak to nie jest jakaś skomplikowana maszyna,ma jedno zadanie,Dmuchać :!: :!: Ew ciągnąć.

Ten za 5zł będzie tak samo chłodził jak ten za 70zł.Kwestia wyglądu/firmy/trwałości/marży i hgw czego jeszcze.

Nie!

… możliwości montażu, kultury pracy, obciążenia prądowego płyty głównej ? Chyba że zakładasz, że wentylator przyklejony na kropelkę …

Wracając zaś do sprawy: w podanej cenie, dla tego procesora masz dwie możliwości:

a) wymienić całe chłodzenie na Arctic Alpine 64 (IMHO powinno wystarczyć dla twojego CPU, koszt na poziomie 30-40 zł); lub kupić kompletny wentylator boxowy AMD (ludzie tego dość dużo wyprzedają; ceny 8÷30 zł)

b) jak już wspomniano - wymienić sam wentylator (zakładam w tym miejscu że masz standardowe chłodzenie tego procesora, a nie jakieś inne; koszt: 5÷20 zł)

:arrow: gomez13 Mnie z kolei śmieszy Twoja ignorancja. Wiatraki są na polu to raz, a po drugie wentylatory o tych samych wymiarach bardzo różnią się między sobą. Tobie to pewnie wszystko jedno, więc się tak nie spinaj następnym razem bo Twoje porady mogą tylko zaszkodzić. Jak chcesz to rób tak w domu.

:arrow: Hayabuz Przede wszystkim trzeba zacząć od tego ile przewodów powinien mieć wentylator do Twojego procesora (jeżeli jest regulacja na płycie to pewnie 4 żyły) i jaka powinna być jego wydajność. Drugorzędną sprawą jest to czy będzie warczał czy nie, ale mimo wszystko lepiej wybrać cichy, a nie taki “za 5 zł”.

Swoją drogą jak już pisał kolega Veers powyżej możesz wymienić albo sam wentylator albo układ chłodzenia. Jaki masz obecnie wentylator? Podaj dokładne dane z naklejki (musisz go prawdopodobnie okręcić od radiatora, bo naklejka jest od spodu).

Kolego to nie ignorancja :slight_smile: Tylko mnie szlag trafia jak ktoś szasta pieniędzmi nieswoimi.

Między wentylem za 70zł jak ktoś tu dał link,a tym za 5zł różnice będą znikome w wydajności.Wydajność zależy od wielkości śmigła i obrotów,a nie od ceny :slight_smile:

Pomijamy trwałość,głośność itp,bo o tym autor nie wspominał,miało być TANIO :!:

Hayabuz - pytamy i odpowiadamy na forum, PW do tego nijak się nie nadaje.

http://allegro.pl/listing.php/search?st … lla-search

<- to w ramach odpowiedzi na zdane pytanie

Do 30zł:

http://allegro.pl/arctic-cooling-freeze … 28221.html

http://allegro.pl/chlodzenie-amd-athlon … 28570.html

Osobiście brałbym chłodzenie z 1-szego linku.

A teraz skończcie dyskusje, bo nic lepszego się nie znajdzie.

ps. jakbyś dał radę, to zrób zdjęcie swojego obecnego coolera. Może nie jest to BOS i bardziej opłaca się kupić sam wentylator :slight_smile:

Za 2-3h dodam zdjęcie ( nie bede wyciagal bo potem go nie skrece )