Szukam nowej karty grafiki do płyty głównej

Płyta MSI K8N Neo - AGP

Co polecacie do tego?

jaki zasilacz ?? może Ati Radeon x1950pro/xt ??

Zasilacz jakiś standard 400W

W kompie siedział GF5500

Oprócz tego jest Athlon 64 1800MHz; 2x128M RAM + 512 Mb;

A co myślicie o

LINK

Granica cenowa około 350 zł

Zamiast 7600GS na DDR2 lepiej 7300GT na DDR3- będzie szybszy !

dymmek masz rację.

Szukając głębiej decyzja zapadła na GeForce 7300GT Palit 256MB (DDR3) HDTV & DVI (AGPx8) Sonic mam nadzieję że to dobry wybór.

A jaka firma ??

Matek84 , nie kupuj GeForce 7300 GT. Kosztuje on 300 zł i cóż z tego, że ma Shader Model 3.0, ale tylko 8 potoków. :!: W praktyce nie będziesz miał dużego pożytku, wręcz przeciwnie. Grafika ta jest zbyt mało wydajna na obsługę Shader Model 3.0 czyli DirectX 9.0c. Kup, jak mówiem, chybaże wolisz słuchać większości i sprzedawców w sklepach, którzy najtańszy złom wcisną. Za Cenę 250 zł kupisz szybką 12. potokową kartę ATI Radeon X800 GTO a za 300 zł X850XT z 16. potokami. Chopie ilość potoków się liczy i szerokość magistrali pamięci RAM w kartach graficznych do gier Możesz mieć z 4 GB RAM-u a wydajność przy słabej karcie będzie utopieniem pieniędzy. Komputer działa tak szybko, jak jego najwolniejsza część.

A ja polecam ATI Radeona HD 2600 Pro, powinien położyć obie te karty, a i tańszy jest chyba, ale sprawdzaj czy przeglądany model ma DDR 3 choć chyba nie ma tych kart z DDR2. Tak wiem, ma 4 potoki i przegra z tamtymi w starych grach, choć konstrukcja GPU nigdy nie pozwoli na duży spadek wydajności. Poza tym karta ma 24 Unified Shaders i to właśnie rozłoży 7600 gs ddr2 i 7300 gt. z tą kartą rywalizuje 7600 gs ddr3!

ATI Radeona HD 2600Pro na AGP jest tylko na DDR2, ATI Radeona HD 2600XT jest dopiero na DDR3.

Padło na 7300 GT.

Konfiguracja kompa ogólnie nie najlepsza więc nie będę w nim czarował.

Póki co wystarczy.

GF 7600GS 256MB 128bit Silent Pipe

Na darmo się napisałem. Nie będę gratulował wyboru. Wiem, że za nie długo napiszesz temat w stylu “dlaczego gry zacinają się na GeForce 7300 GT - proszę o pomoc” Takie sytuacje nie raz przerabiałem w forum. Wiedź, że nowa kart nie zawsze jest szybsza od starszej. To zasługa oznaczeń dla potrzeb marketingu.