Szukam obrazka z siatką pixeli w wymiarach 1366 x 768

(pawelek5) #1

Witam,

Poszukuję takiego obrazka, na którym zaznaczony jest np. na czerwono co drugi pixel. Obraz w wymiarach 1366 x 768.

Widziałbym wtedy jak wielki jest pixel na ekranie.

(MiL-) #2

Narysuj sobie.

(pawelek5) #3

Też to rozważałem. Ale może jednak by była taka siatka w Internecie to po co będę się męczył… Ale jak nie ma…

Tylko trochę to by mi zajęło… A “Kopiuj, wklej” może mi coś nie równo wyjść… No, ale cóż…

(CZiPEN) #4

Narysuj sobie obrazek 2x2 w taką szachownicę i ustaw to na tapetę jako sąsiadująco :smiley:

(pawelek5) #5

Hehe, ale ja chciałem na cały ekran… :lol:

(Drobok) #6

i wyłącz ikony / pasek zadań :slight_smile:

(manieKMP) #7

Proszę cię bardzo leniuszku :wink:

Pięć minut roboty i masz szachownicę w danym rozmiarze.

(pawelek5) #8

Ale jak to tak szybko zrobiłeś? :smiley:

Dzięki wielkie…

(manieKMP) #9

Kopiuj/wklej ze wzrostem “wykładniczym”, 2x2, 10x10, 100x100, 500x500, 1366x768, z użyciem skrótów ctrl+a, ctrl+c i ctrl+v, czasem też strzałek i użyciem zoom’u… szybko i bezboleśnie :smiley:

(pawelek5) #10

A czy to normalne, że ta siatka ma słaby kolor czerwony, a jak powiększę to mocna czerwień?

I jeszcze jak w pewnym stopniu powiększę to się ekran dzieli na takie większe kwadraty z grupkami czerwieni. Nie wiem, jak by to opisać…

(manieKMP) #11

Tak, to normalne, w pierwszym przypadku “drobnica” powoduje “mieszanie” czerwonego piksela z sąsiadującym białym (oko nie jest idealne, tym bardziej matryca…), w drugim przypadku dochodzi do przekłamania przy skalowaniu grafiki, podobny efekt jest przy stosowaniu rozdzielczości innej niż natywna dla danego monitora i wymuszane jest prezentowanie “piksela” w np. 1,5 fizycznym pikselu. To tak w sporym skrócie.

Swoją drogą ciekawe efekty (przy stopniowym powiększaniu) daje przeglądarka fotografii Windows’a :wink:

(pawelek5) #12

OK. Dzięki za pomoc i za siateczkę pixeli :smiley:

Teraz mogę zobaczyć wielkość pixela :lol:

Zrobię sobie może jeszcze Full HD (mimo, że matryca w laptopie mi nie obsługuje aż takiej rozdzielczości to sobie zobaczę jak to jest, jak się rozmieszczają pixele, jeżeli się nie mieszczą na matrycy… a za niedługo może spróbuję wymienić na 1080p :slight_smile: ) i jakieś mniejsze rozdzielczości - tak dla zabawy :smiley: