Szukam operatora z rozliczeniem za transer danych

Witam.

Poszukuję internetu dla domu, który będzie liczony w Megabajtach a nie w okresach miesięcznych. Chodzi mi o to że np. 1MB kosztuje 0,05zł i doładuje konto za 30zł i dopóki nie wykorzystam tych 30zł to Internet mam. Nie ważne czy to 2 tygodnie, miesiąc czy 2 miesiące. Może to być internet od sieci komórkowych.

Znajdzie się takie coś? :slight_smile:

Hmmm nie wiem czy jeszcze jakaś sieć nalicza po kosztach za 1MB … zobacz w Plusie :slight_smile:

Djablo Proszę, korzystając z przycisku Edytuj, zmienić tytuł tematu na taki który będzie konkretnie mówił o problemie. W przeciwnym razie, temat trafi on do kosza

Kiedyś z tego co pamiętam była taka możliwość w jakiejś sieci. Teraz nie za bardzo to widze.

Chodzi dokładnie o to że u siebie w domu internet mam tragiczny, a że jestem studentem to częściej mnie w domu nie ma jak jestem i jak mnie nie ma to tylko ojciec czasami siedzi na kompie stąd takie 30zł by starczyło np. na 2miesiące a jak wakacje to na 2 tygodnie bo przyjeżdzam i częsciej z niego korzystam.

PS. @rgabrysiak, nie wiem czy teraz jest dobrze :stuck_out_tongue:

Dowolny internet w postaci “pre-paid”. Np. iPlus na kartę - http://internet.plus.pl/indywidualni/pr … t-na-karte. Jeśli masz modem swój to wystarczy, że włożysz kartę SIM i to po prostu działa.

W przypadku Plusa masz określoną cenę za 100 KB + za doładowanie dostajesz dodatkowy bonus ważny pewien okres czasu.

A może Aero2?

http://jdtech.pl/aero2

Myslem o aero2 ale maja predkość max 512kbit a to troszke mało.

Chciałbym też tak zrobić by mieć do modemu podłączoną antenę zewnetrzną a modem podłączony do routera by mieć internet w całym domu bezprzewodowo. Da sie coś takiego zrobić z aero2 bądź Plusem?

To czy możesz podłączyć do routera zależy od tego jaki masz modem i router, więc podaj nam jaki masz sprzęt. Sam korzystam większość czasu z Aero2 i myślę że to najlepsza opcja pod względem cena/jakość dla kogoś kto nie siedzi codziennie w sieci. Do przeglądania stron, wysyłania maili bez dużych załączników i komunikatorów typu GG wystarcza. Jeżeli chodzi o rozmowy wideo np. w Skype też daje radę, ale obraz czasami przycina i ogólnie jakość rozmowy nie jest najlepsza. Stronki z filmami np. Youtube też będą przycinać/zmniejszać rozdzielczość obrazu. Lepiej się upewnij czy jesteś się w zasięgu sieci zanim się na coś zdecydujesz.

Właśnie aktualnie nie mam nic. Ani modemu a router musialby być do wymiany.

Chciałbym się narazie dowiedzieć czy tak idzie zrobić z Plusem i Aero2

Ps. Antenę zewnetrzną mam satelitarną 2,4GHz.

No to antenę zewnętrzną da się podłączyć. Talerz satelitarny z promiennikiem na 2,4 GHz (bo rozumiem, że masz taki zestaw) nie przyda ci się.

No chyba takie cudo mam. Czemu sie nie przyda? Nie będzie targało nic?

To jest na inne pasmo.

Do talerza możesz najwyżej założyć konwerter satelitarny i podłączyć tuner FTA (ewentualnie jakiejś platformy cyfrowej). Ewentualnie zestawić na nim (ale potrzebny jest drugi do pary i widoczność optyczna) link wi-fi na jakąś większą odległość.

Z tego co pamiętam, to kiedyś chyba w TP S.A. była taka oferta, że płacisz za internet tyle ile korzystasz, licznik liczył ile czasu korzystasz internetu (z tego co pamiętam to było na czas nie na MB) i na tej podstawie przychodziło rozliczenie, np. 1zł/h i dla przykładu 10h = 10zł.

Podejrzewam, że taka oferta może nie być dostępna, ale warto zapytać. Możesz popytać też lokalnych operatorów czy mogą Cię rozliczać z transferu, choć nie każdemu może się to opłacać, zwłaszcza że dostępne są sieci komórkowe z limitami transferu.

Jeśli chodzi o modem, to możesz wykorzystać telefon komórkowy, który ma możliwośc działania jako modem. Nie wiem tylko czy routery będą współpracowały z telefonami, podejrzewam, że raczej nie.

Jest dobrze, choć mogłoby być lepiej, dlatego doprecyzowałem tytuł wątku za Ciebie.

Są routery współpracujące z modemami USB, są też takie z możliwością wrzucenia karty SIM. Jeszcze kilka lat temu był to problem, teraz już nie.