Szukam operatora z rozliczeniem za transer danych


(Krzys92) #1

Witam.

Poszukuję internetu dla domu, który będzie liczony w Megabajtach a nie w okresach miesięcznych. Chodzi mi o to że np. 1MB kosztuje 0,05zł i doładuje konto za 30zł i dopóki nie wykorzystam tych 30zł to Internet mam. Nie ważne czy to 2 tygodnie, miesiąc czy 2 miesiące. Może to być internet od sieci komórkowych.

Znajdzie się takie coś? :slight_smile:


(lordjahu) #2

Hmmm nie wiem czy jeszcze jakaś sieć nalicza po kosztach za 1MB … zobacz w Plusie :slight_smile:


(rgabrysiak) #3

Djablo Proszę, korzystając z przycisku Edytuj, zmienić tytuł tematu na taki który będzie konkretnie mówił o problemie. W przeciwnym razie, temat trafi on do kosza


(Krzys92) #4

Kiedyś z tego co pamiętam była taka możliwość w jakiejś sieci. Teraz nie za bardzo to widze.

Chodzi dokładnie o to że u siebie w domu internet mam tragiczny, a że jestem studentem to częściej mnie w domu nie ma jak jestem i jak mnie nie ma to tylko ojciec czasami siedzi na kompie stąd takie 30zł by starczyło np. na 2miesiące a jak wakacje to na 2 tygodnie bo przyjeżdzam i częsciej z niego korzystam.

PS. @rgabrysiak, nie wiem czy teraz jest dobrze :stuck_out_tongue:


(mktos) #5

Dowolny internet w postaci “pre-paid”. Np. iPlus na kartę - http://internet.plus.pl/indywidualni/pr … t-na-karte. Jeśli masz modem swój to wystarczy, że włożysz kartę SIM i to po prostu działa.

W przypadku Plusa masz określoną cenę za 100 KB + za doładowanie dostajesz dodatkowy bonus ważny pewien okres czasu.


(vanderneels) #6

A może Aero2?

http://jdtech.pl/aero2


(Krzys92) #7

Myslem o aero2 ale maja predkość max 512kbit a to troszke mało.

Chciałbym też tak zrobić by mieć do modemu podłączoną antenę zewnetrzną a modem podłączony do routera by mieć internet w całym domu bezprzewodowo. Da sie coś takiego zrobić z aero2 bądź Plusem?


(Lubsztor) #8

To czy możesz podłączyć do routera zależy od tego jaki masz modem i router, więc podaj nam jaki masz sprzęt. Sam korzystam większość czasu z Aero2 i myślę że to najlepsza opcja pod względem cena/jakość dla kogoś kto nie siedzi codziennie w sieci. Do przeglądania stron, wysyłania maili bez dużych załączników i komunikatorów typu GG wystarcza. Jeżeli chodzi o rozmowy wideo np. w Skype też daje radę, ale obraz czasami przycina i ogólnie jakość rozmowy nie jest najlepsza. Stronki z filmami np. Youtube też będą przycinać/zmniejszać rozdzielczość obrazu. Lepiej się upewnij czy jesteś się w zasięgu sieci zanim się na coś zdecydujesz.


(Krzys92) #9

Właśnie aktualnie nie mam nic. Ani modemu a router musialby być do wymiany.

Chciałbym się narazie dowiedzieć czy tak idzie zrobić z Plusem i Aero2

Ps. Antenę zewnetrzną mam satelitarną 2,4GHz.


(Kpc21) #10

No to antenę zewnętrzną da się podłączyć. Talerz satelitarny z promiennikiem na 2,4 GHz (bo rozumiem, że masz taki zestaw) nie przyda ci się.


(Krzys92) #11

No chyba takie cudo mam. Czemu sie nie przyda? Nie będzie targało nic?


(Kpc21) #12

To jest na inne pasmo.

Do talerza możesz najwyżej założyć konwerter satelitarny i podłączyć tuner FTA (ewentualnie jakiejś platformy cyfrowej). Ewentualnie zestawić na nim (ale potrzebny jest drugi do pary i widoczność optyczna) link wi-fi na jakąś większą odległość.


(roobal) #13

Z tego co pamiętam, to kiedyś chyba w TP S.A. była taka oferta, że płacisz za internet tyle ile korzystasz, licznik liczył ile czasu korzystasz internetu (z tego co pamiętam to było na czas nie na MB) i na tej podstawie przychodziło rozliczenie, np. 1zł/h i dla przykładu 10h = 10zł.

Podejrzewam, że taka oferta może nie być dostępna, ale warto zapytać. Możesz popytać też lokalnych operatorów czy mogą Cię rozliczać z transferu, choć nie każdemu może się to opłacać, zwłaszcza że dostępne są sieci komórkowe z limitami transferu.

Jeśli chodzi o modem, to możesz wykorzystać telefon komórkowy, który ma możliwośc działania jako modem. Nie wiem tylko czy routery będą współpracowały z telefonami, podejrzewam, że raczej nie.

Jest dobrze, choć mogłoby być lepiej, dlatego doprecyzowałem tytuł wątku za Ciebie.


(Kpc21) #14

Są routery współpracujące z modemami USB, są też takie z możliwością wrzucenia karty SIM. Jeszcze kilka lat temu był to problem, teraz już nie.