Szukam opini o Nokii N73

Witam serdecznie

Chciałbym popytać szanownych forumowiczów w szczególności właścicieli owej Nokii o opinie o niej, np jak sprawuje się bateria, jak te wszystkie funkcje multimedialne i czy ogólnie telefon wart zakupu :slight_smile:

http://www.google.pl/search?q=n73+opini … =firefox-a

Mam go. Telefon jest ok. Jedynie bateria przy ciągłym używaniu wytrzymuje do 2 dni. Jeżeli nic nie robisz i od czasu do czasu dzwonisz to potrafi wytrzymać nawet 5 dni. Jeżeli szukasz czegoś szybkiego to zapomnij o nim, bo czasami potrafi chodzić stosunkowo wolno. Jeżeli chodzi o funkcje multimedialne to jest bardzo dobrze. Aparat robi świetne zdjęcia (nawet nocą), mp3 sprawuje się świetnie, aczkolwiek wszystko chodzi wolniej niż bym chciał. Jeżeli wolny symbian ci nie przeszkadza to polecam.

moja n73 nawet nieźle chodzi … soft wgrany jak narazie najnowszy.

Zaczyna mulić, gdy masz za dużo aplikacji. Ostanio dużo usunąłem i zauważyłem rożnice w szybkości symbiana.

Jeśli chcesz poznać moje zdaje: Mam ten telefon i jednego jestem pewien jest to mój pierwszy i ostatni telefon z Symbianem. Właśnie ze względu na ten OS nie chcę już żadnej Nokii. Jeśli chodzi o sam tel… Ma swoje gabaryty ale jest nawet wygodny w użytkowaniu, joy chodzi nawet ok, klawiatura wbrew pozorom jest wygodna, choć skok mógłby być nieco twardszy. Bardzo duży plus za wyświetlacz i aparat które imho dominują w tym telefonie. Minusem jest to, że wyświetlacz jest zaraz pod szybką obudowy więc jak lekko naciśniejsz szybkę to zobaczysz jak “mienią” Ci się kolory. Niezbyt fajna sprawa jak tel Ci upadnie to możesz być w plecy niemałą kasę za wyświetlacz. Bateria jak na takiego bydlaka trzyma ok. Ale mówię, wszystko zależy od tego do czego chcesz używać ten telefon. Jeśli chcesz żeby był szybki zrezygnuj - procek to tylko 220MHz a w połączeniu z Symbianem nie daje rewelacji mimo zamkniętych aplikacji. Fakt faktem z motywami teżnie ma co przesadzać, bo jak wrzucisz za duży to telefon będzie chodził jeszcze wolniej. Jedno mnie boli, że mam wgranego (teoretycznie) najnowszego OSa dla tego telefon ale jest on z 25-09-2008, więc jest dość stary, potrafi przysporzyć sporo kłopotów: wyłaczy się, reseta samoistnego jeszcze nie miał, zawiesi oraz jest podatny na takie świństwa jak “curse of silence” czy jakoś tak - poprawcie mnie jeśli się mylę :wink: <- niestety Nokia nic nie zrobiła w tym kierunku (chyba, że jestem niedoinformowany). Podsumowując: gdyby nie Symbian to telefon byłby naprawdę świetny.

PS: jeśli ktoś znalazł nowszą wersję dla NK N73 niż 4.0839.42.0.1 (w co wątpię) dajcie znać na PW / @ / GG - proszę :slight_smile: być może obejdę się bez konieczności sprzedaży tego telefonu

a jak jest z jakością rozmów telefonicznych?

z jakości rozmów jestem zadowolony, głos jest wyraźny na słuchawce jak i na głośnomówiącym. A jak ktoś ma problemy ze słuchem, można sobie podkręcić na 100% ale ja nie widzę potrzeby mam na około 50-60% i jest wystarczająco. Testowałem nawet wideopołączenia i tefefon wtedy nie sprawiał problemów.

A jak wygląda sytuacja z jednoczesnym używaniem kilku aplikacji np GG na javie i odtwarzacza mp3 i jak czesto telefon się zwiesza?

ogolnie można, ale gg potrafi sie wyłączyć

ale z symbianowym gg nie mam problemu. Działą i muza i gg

tiaa tylko ból jest jak słuchasz muzyki i przychodzi Ci sms, muzyka potrafi zaciąć się kilka razy. Więc od razu zapomnij o słuchaniu muzyki podczas “namiętnego” smsowania

w tym muszę się zgodzić z przemówcą … Gdy masz muzykę i gg włączone i będziesz chciał sms odczytać to napewno coś się wyłaczy.

niestety jakby nie patrzeć symbian to kupa :frowning: być może robotę by zrobił procek taki jaki jest wsadzany w serii E. tam jest blisko 80% lepszy

nie, to kwestia ramu :wink: procek najwięszy w symbianowych telefonach to 369MHz czy jakoś tak i nawet on mega wydajny nie jest :wink:

więc piszmy do Nokii coby zrobili dodatek, aby kartę pamięci traktowało jako ram z możliwością przydzielania :smiley: