Szukam pamięci RAM

Chciałbym sobie dokupić pamięć ram 2 albo 4 GB tylko nie wiem jaką. Wiem że mam jakieś DDR2.

Mój sprzęt:

System: Win 7 Home Premium

Procesor: AMD Athlon 64 X2 Dual Core Processor 5600+

Karta graficzna: NVidia GeForce 9500 GT

Ilo bitowy system? Pobierz program AIDA i podaj informacje o pamięci ram.

TU masz na Allegro.

Przy pamięci RAM to nie ma znaczenia.

Mam system 64 bitowy, a program właśnie się pobiera

Przepraszam co nie ma znaczenia?

Najlepiej kupować podobne ramy do obecnych.

Natomiast 32bity wykorzystuje tylko 3.25 do 3.5 GB ramu a 64bitowy znacznie więcej.

A jak mam to ddr2 to obojętnie jaka pamięć, tylko żeby była ddr2?

W teorii tak.Lecz czasami jak masz np pamięć kingstona i kupisz np patrioty to nie zawsze będą one działać.Najlepiej więc kupować ramy o podobnym modelu i firmie.

Dzięki, właśnie mi się ściągnął ten program, jak za pomocą niego sprawdzić tą pamięć?

Przy wyborze pamięci RAM  ważne jest kilka rzeczy.

  • Przede wszystkim jakie kości pamięci masz obecnie zamontowane  na płycie.

  • Ile slotów na pamięci posiada Twoja płyta główna.

  • zazwyczaj dobiera się kości pamięci parami czyli np. masz dwa sloty na płycie głównej to możesz kupić 2x 1GB lub 2x2GB lub 2x4GB

  • przy doborze pamięci  ważna jest też częstotliwość w MHz pracy pamięci. np 800MHz to jest najwyższa  chyba w pamięciach DDR2

  • jeśli masz pamięci np firmy goodram lub kingston  to najlepiej szukać pamięci  właśnie firmy którą już posiadasz i o częstotliwości pracy taką jak posiadasz obecnie na pamięciach. Jeśli kupisz inne praca pamięci dostosowywana jest do częstotliwości pracy  najsłabszej kości (najwolniejszej).

  • pamięci mają jeszcze taki parametr CL np CL6, CL5. Oczywiście najlepszym rozwiązaniem będzie pamięć o takim samym CL jak Twoje obecnie  zamontowane pamięci. Jeśli dobrze pamiętam im większe CL+ tym pamięci są wolniejsze. I taka sama zasada jeśli masz pamięci o różnym CL to  działanei pamięci dostosowywane jest do kości pamięci o najwolniejszym CL.

 

To chyba najważniejsze elementy które trzeba wiedzieć przy wyborze nowej kości RAM