Szukam podręcznika C++ dla średniozaawansowanego

Dotąd uczyłem się głównie z kursów internetowych i wielkiego (1300 str.; i nudnawego) tomiska “Język C++. Szkoła programowania. Wydanie V” Stephena Praty. Szukam jakiejś książki z dużą ilością ROZBUDOWANYCH przykładów (które obrazują więcej niż jedno zagadnienie) i dużą ilością sensownych ćwiczeń. Świetnie by było, gdyby koncentrowała się bardziej na praktycznej stronie programowania (np. opisywała w jakiej sytuacji warto stosować takie konstrukcje, jak dziedziczenie wielokrotne).

Słyszałem dużo dobrych opinii o Symfonii C++, ale nie wiem nic o stosowanym tam podejściu do czytelnika, więc przy takiej cenie (ok. 60-70 zł na Allegro) wolę na razie nie ryzykować.

PS: Dobrze by było, gdyby ta książka była dostępna na Helion.pl ;). I tak niedługo zamawiam stamtąd kilka książek, więc przynajmniej nie musiałbym dwa razy płacić kosztów wysyłki.

PS2: Wiem, że ten post jest trochę nieskładny.

Symfonia C++ jest dla początkujących, nie znajdziesz w niej pewnie nic nowego ponad to co jest w książce, którą posiadasz. Jeżeli poszukujesz rozbudowanych przykładów to możesz pobrać źródła programów, większość programów dla KDE jest pisane w C++ (tak w związku z twoim awatarem :))

KLIK 1. - czytałem tę książkę, i jeśli znasz już podstawy C++, to to jest wspaniała książka dla średnio zaawansowanych :wink:

KLIK 2. - niestety narazie na helion ndst, ale warto ją przeczytać. Sam jej nie czytałem, ale słyszałem o niej wiele dobrego, pod względem dokształcenia :slight_smile:

Osobiście ja jeszcze proponuję “Symfonię C++ Standard” (chociaż pewien forumowicz zaraz to pewnie obali xD), a po niej "Pasja C++’. Według mnie to znakomite podręczniki do C++. I dla pewnego forumowicza - nie mów mi o argumentach przeciwko tej książce, ponieważ nie słucham żadnych negatywnych, jakie są z nią związane…

Pozdrawiam :slight_smile: