Szukam porad przy rozbudowie PC-ta

Witam wszystkich .

Chciał bym rozbudować swój stary zestaw komputerowy ponieważ zaczołem obrabiac filmiki i na tym sprzęcie jest to bardzo ciężkie lub wręcz nie mozliwe więc chcem go rozbudowac bądź ewentualnie kupic nowy zestaw .Moja płyta głowna jest dość stara jest to “2ac2 pegarton z chipsetem h61” 

planuje wymienic 

  • ram

-grafike

-zasilacz

  • dołożyć dysk ssd a ten zostawić na magazynowanie

chcem się was poradzić co do tego sprzętu mianowicie jaki model z jakimi parametrami i jakiej marki mniej więcej co polecie ? Czy bardziej już się opłaca kupić nowy zestaw ?

Z góry dziękuje za odpowiedzi :slight_smile:

 

Ile masz do wydania.

No ale procesor jaki tam masz bo to chyba najważniejsze skoro mocy ci brakuje a nic nie piszesz.

Chipset h61 to socket 1155 i możesz tam włożyć nawet i7.

Bez procesora i reszty podstawowych podzespołów raczej ciężko używać komputera do edycji video, a jest to wręcz niemożliwe.

Może byś tak napisał co tam masz? Z marką i modelem zasilacza włącznie. 

Procesor intel i5 2400s 2.5 GHz

Nvidia geforce gt 520 1GB

6 GB ramu chyba 10600mhz

HDD 500gb 7200

Zasilacz nie pamietam marki chwilowo jestem na wyjezdzie w pracy ale byl to chyba 220w zasilacz

do wydania mam ok 4 tys

Ale chyba myślę że bardziej mi się opłaci kupić od podstawy nowy sprzęt i złożyć

http://www.morele.net/plyta-glowna-asus-h170m-plus-h170-ddr4-sata3-usb3-0-matx-90mb0mt0-m0eay0-768619/

Jak ma być to tylko do edycji wideo to lepiej poszukaj coś na platformie AMD.

Dzieki wielkie :slight_smile:

Lepiej nie udzielaj porad na podstawie wyniku w jednym programie, w teście pochodzącym sprzed 3 lat, czyli bez uwzględnienia nowych procesorów.

Tak to wygląda współcześnie:

http://pclab.pl/art65154-21.html

Wyniki wiele się nie zmieniły. Nadal wydajniejsze intele w konwersji są sporo droższe (o ile ceny inteli są tam w miarę realne tak ceny procków AMD sporo zawyżone - fx- 9590 nie kosztuje 1400 a 990 zł.)

akurat fx-9590 lepiej sobie odpuścić bo na forach widziałem kilka tematów gdzie dobre płyty oficjalnie go wspierające nie wytrzymywały takiego poboru prądu

To poleć komuś FX 9590. Do niego obowiązkowo płytę z mocną sekcją za 600 + zł. I nie zapomnij o kontenerze z azotem, żeby to efektywnie schłodzić. Zamiennie może być chłodnica od Stara.

A to tylko po to, by osiągnąć zbliżoną wydajność w konwersji do x264. Złoty interes.

A do tego wszystkiego sam procesor zje dwa razy więcej energii, ale to już na marginesie. 

Jak AMD to jak najtańszy procesor z serii 83**, czyli np. w Morele jest to FX 8300 za 559 zł (jeszcze niedawno był za 549 zł, ale dosyć dobrze się sprzedaje jak na AMD) oraz FX 8320e na promocji za 549 zł, a w X-KOM FX 8320e za 549 zł. Do tego trzeba kupić dodatkowe chłodzenie min. Fera 2 i kręcić procesor. 

@ UP 

I co, poza pozorną oszczędnością na procesorze osiągniesz poprzez taki zakup? 

FX 8350 jest stanowczo za drogi, a to praktycznie to samo co te, które podałem, więc po co przepłacać. Nabycie FX 9590 jest skrajnie nieopłacalne według mnie. 

Nabycie każdego FX jest w tej chwili nieopłacalne. Szczególnie w nowym zestawie.

Tyran6

ten  FX 8320 -Tak

ten FX 9590 -Nie 

Ja nikogo nie namawiam na AMD, ale jak ktoś chce FX, to najlepiej te tańsze, ponieważ po podkręceniu można z nich zrobić droższe jednostki. 

Ale tutaj nikt nie chce AMD. Na pewno nikt rozsądny.