[SZUKAM] Program ograniczający pracę procesora automatycznie

(Damiang98g) #1

Witam. Mój komputer ma takie a nie inne chłodzenie i w idle chodzi na jakichś 45 decybelach (39 to minimum z tego co wyczytałem więc te 45 bardziej na oko ). Nie zawsze gram, czasem chcę sobie popisać na GG a posiadam tylko program który obniża napięcie i taktowanie na stałe i nie robi tego płynnie tylko o jedną wartość. Chodzi mi o to że chciałbym jakiś programik który będzie dodawał bądź odejmował moc wedle potrzeb automatycznie.

Płyta: ASUS M4A785T-M

Proc: AMD Phenom 955 BE

(system) #2

Po zainstalowaniu tego: http://dlcdnet.asus.com/pub/ASUS/misc/u ... V10029.zip płyta powinna samoczynnie regulować mocą m.in. CPU. Jest to standardowe wyposazenie Twojej płyty głównej i należy po prostu z tego korzystać.

System Level Energy Saving

ASUS EPU - pierwszy na świecie silnik oszczędzania energii, który zapewnia oszczędność energii systemu dzięki wykrywaniu bieżącego obciążenia komputera i inteligentnemu moderowaniu energii w czasie rzeczywistym. EPU automatycznie dostarcza odpowiednią ilość energii dla procesora, karty VGA, dysków twardych oraz wentylatorów chłodzących jednostkę centralną.

(Ciuci) #3

Myślę jednak że najlepsze efekty osiągniesz przez zmianę chłodzenia. http://www.cooling.pl/silentiumpc-spart ... 103_78_154 np.ten Spartan,bardzo drogi nie jest,na pewno gdzieś znajdziesz taniej.Będziesz miał spokój bez bawienia się w różne programy, które i tak pewnie nie spełnia Twoich oczekiwań.

(Damiang98g) #4

Chłodzenie kupuje HR-02 Macho od Thermalright'a niedługo, dlatego tymczasowo szukam takiego programiku ;d

Poraj- miałem ten programik cały czas na kompie i nie ogarnąłem że on ma tryb AUTO :smiley: (oprócz niego Energy Saved i Performance - stąd opis w pierwszym poście) Ustawienie go na tryb AUTO zaoferowało mi ciszę... Aż miło :stuck_out_tongue: Dzięks, bo bez ciebie nie bawiłbym się ustawieniami :smiley:

(system) #5

No właśnie! Tryb Auto i OK. Masz bardzo nowoczesną płytę główną i należy z tego korzystać. Jak nic poważnego nie robisz na kompie, to ustaw Energy Saved , jak np. grasz lub coś edytujesz, to Performance. Powodzenia!