Szukam programów, które nie mają darmowych odpowiedników

Proszę byście podawali tu nazwy jakichś ciekawszych (albo użytecznych) programów, które nie mają konkurencji w postaci darmowych odpowiedników. Wszystko jedno co to za programy będą. (I na prawdę nie pytam bezcelowo o to)

Może podaj przykład programu który spełnia podane przez ciebie warunki bo tak jak napisałeś, to można różnie to rozumieć i ja np. nie bardzo wiem o co ci chodzi gdy piszesz, że to ma być program który nie ma konkurencji.

Rozumiem że szukasz programów które nie mają swoich darmowych odpowiedników typu trial czy demo ?

Mówiąc prościej, photoshop ma darmowy odpowiednik w postaci Gimpa (pomijam, że to słabszy odpowiednik, ale jest), 3ds max ma odpowiednik w postaci Blendera (też słabszy od 3ds maxa dla wielu, ale jest). Winrar ma 7zipa no i tak można wymienić wiele programów, które mają darmowe odpowiedniki.

Ja szukam takich programów, które nie mają darmowych odpowiedników. Antywirusy i firewalle darmowe są różne, playery filmów i muzyki darmowe też są, komunikatory różne też są darmowe.

Pełno oprogramowania jest darmowego więc łatwiej wam będzie wymienić coś co nie ma darmowego odpowiednika. (możecie nawet wymieniać jakieś drobne programiki, których używa niewiele osób)

Być może się mylę, ale proponuję program Panasonic HDWriter, dostarczony z kamerami Panasonic. Pozwala(ł) nie tylko na edycję i BEZPROBLEMOWE odtwarzanie plików AVCHD 1920x1080i na laptopie z proc AMD Turion Mobile 64, 2GB RAM, ale i na nagranie tych plików na płytę DVD-R, które potem są odtwarzane w odtwarzaczu Blue Ray jak płyty BR. Niestety laptop wyzionął jakiś czas temu ducha więc weryfikacja mojej opinii jest raczej niemożliwa, pozostaje uwierzyć na słowo.

 

Oczywiście jeśli się mylę, natychmiast proszę to usunąć, a ja chętnie poznam bezpłatny program który potrafi to co wymieniłem.

Edytor plików pdf? Chyba o taki ciężko.