Szukam programu do automatycznego przeniesienia wielu plików

Nie bardzo wiedziałam jak sformułować tytuł. W każdym razie mam sobie folder, w którym mam baardzo dużo podfolderów, a w każdym z nich po kilka plików. Szukam darmowego programu, który automatycznie powyciąga mi te pliki z podfolderów i wrzuci do folderu głównego. Chyba, że jest jakiś prosty sposób, aby wszystkie te pliki jednocześnie przerzucić bez użycia zewnętrznego programu?
OS: wciąż jeszcze Windows 7 x64 :stuck_out_tongue:

Total Commander (trial na 30 dni):
Alt+F7, wejdź do tego folderu, znajdź pliki (.), zaznacz, w drugim oknie wyświetl docelowy folder i skopiuj (F5), albo przenieś (F6). Albo np. powershell:

Get-ChildItem -Path C:\folder -Recurse -File | Move-Item -Destination C:\folder_docelowy

Potem skaskuj folder

Nie bardzo rozumiem to polecenie. Co oznacza „C:\folder”? Przecież tych folderów z plikami jest kilkadziesiąt. Czy to ma być ścieżka do głównego folderu?

Get-ChildItem -Path D:\Summitsoft Creative Fonts Collection 2023 -Recurse -File | Move-Item -Destination D:\Summitsoft Creative Fonts Collection 2023

Mam wpisać jak powyżej?

Nie wiem czy dobrze zrozumiałeś. W tym głównym folderze jest kilkadziesiąt podfolderów i dopiero w tych podfolderach są pliki, a ja chcę te pliki wyjąć z tych podfolderów i wrzucić bezpośrednio do folderu głównego.

@Edycja:
Dobra, już sobie poradziłam. Jakoś nie pomyślałam, że mogę po prostu w pole wyszukiwania tego głównego folderu wpisać *.otf i wtedy wyciąć wszystkie pliki z wyników wyszukiwania, a następnie wkleić bezpośrednio do tego folderu :stuck_out_tongue:

hehe, no widzisz? Poklikasz, pogrzebiesz i sama dojdziesz do tego… Jeśli wgrałać Total Commandera, to go sobie odinstaluj…

Nie, nie wgrałam. Nie cierpię tego programu. Jest kobylasty, brzydki i mało intuicyjny. Do tego ma mnóstwo niepotrzebnych mi opcji, a za to te potrzebne, to se trzeba jakichś pluginów szukać. Przynajmniej tak było kiedyś, jak go raz na próbę zainstalowałam. Może od tego czasu się poprawił, nie wiem :stuck_out_tongue:
No ale gdyby to były pliki o wielu różnych rozszerzeniach, to już by nie było tak łatwo, więc jednak przydałby się taki program, który chociaż pokazuje zawartość wszystkich podfolderów jednocześnie

Jeśli chcesz wyszukać wszystkie pliki wpisz: ** (tylko dwie gwiazdki)

1 polubienie

Widać miała tylko „otf” (fonty).

Ja by nie ryzykował takiego wyciągania jak masz często problemy z identyczną nazwą pliku (plik fontu można sobie nazwać i czasem nawet w folderze Windows zapisuje się nazwa domeny, która go udostępniła, już nie mówiąc jak jest nowsza wersja fontu coś ulepszająca a ty musisz trzymać wersję z błędami z jakiegoś powodu np. dla reszty grafików w firmie) i nie ma do tego przełącznika w PS ani Total Commanderze by leciało dalej w tle a o problematyczny plik zapytało.

1 polubienie

Grafiką zajmuję się tylko hobbystycznie (czasem w ramach wymiany przysług zrobię jakieś CV czy ulotkę komuś z rodziny/znajomych) i nigdy nie używałam PS-a :wink:

https://i.ibb.co/5jQg4Yp/2024.png

A nie wystarczy Wejśc do głównego folderu i w pasku wyszukiwania wpisać
2023-12-25 20.11.37 superuser.com 7958eab040d2

1 polubienie

Dwie gwiazdki to podporucznik. :wink:
Dowolna nawa pliku i dowolne rozszerzenie to „gwiazdka kropka gwiazdka”: *.*

Myślałem, że w każdym systemie jest jednakowo, (w Linuksie: . nie wyszukuje dowiązań).

Ps.: Ciekawy jestem czy i kiedy będzie można w Windowsie otwierać pliki w koszu?

Dodałbym jeszcze wyłączenie folderów z wyszukiwania. Chodzi o znalezienie samych plików.

obraz

Warto znać. W W7 powinno być tak samo.

2 polubienia

Ten temat został automatycznie zamknięty 30 dni po ostatnim wpisie. Tworzenie nowych odpowiedzi nie jest już możliwe.