Szukam programu do blokowania portu USB dla urządzeń pamięci

Szukam czegoś takiego:

Po włożeniu pendrive, lub innej pamięci przenośnej do portu USB chciałbym by komputer nie wykrywał pamięci przenośnej, by był zablokowany port USB dla tych pamięci. Oczywiście myszka, klawiatura i inne urządzenia nie będące pamięcią przenośną nie byłyby blokowane. I było by to tak że zablokowałby to program którego szukam (można podobno w rejestrze pozmieniać ale to nie wygodne, nie wygodne bo nie tylko o to chodzi- o tym dalej), więc było by to poblokowane i nikt bez mojej wiedzy nie mógłby sobie włożyć pendrive’a do portu USB (autorun itd poblokowane ale ręcznie mógłby otworzyć plik nieodpowiedni dla komputera). Gdybym chciał odblokować port USB dla pamięci przenośnych to uruchamiałbym program, wpisywał hasło i wyłączył blokadę, później poprzez program spowrotem bym włączył tą blokadę i program wyłączył. Właśnie szukam programu do tego celu bo przez rejestr jakby sie za każdym razem bawić to byłoby to bardzo nie wygodne no i może też nie koniecznie najlepszym sposobem było by ustawienie tego przez rejestr dlatego szukam takiego programu. Znacie taki program/ używacie takiego?

P.S. Program chciałbym by był darmowy.

nie wiem czy spełniałby Twoje założenia bo go nie używałem:

http://www.cdrinfo.pl/newsy/archiwum/013968.php

witam, w jednej z firm w ktorej robilem servis spotkalem sie z tym programem:

http://www.lumension.com/usb_security.jsp

nie uzywalem ale wiem ze dziala w sposob jaki Ty chcesz.

Chciałbym by zmiany (czyli albo niewykrywanie pamięci przenośnej albo wykrywanie) były dokonywane bez restartu komputera lub tylko trzeba było wylogować się z konta i zalogować na to samo konto- bez restartu (w windows 2000 oraz xp). Te programy to umożliwiają?

żeby uściślić- nie wykrywanie czyli by było tak jakbym pendrive’a lub innej pamięci nie podłączył do portu usb, więc nie tylko niedostępne (oczywiście brak ikony- bo nie dostępne) urządzenie w “mój komputer” ale również w wierszu poleceń i wszelkich programach- tak jakbym nie podłączał. I by tylko pamięci przenośne miały takie ograniczenia- gdy ustawione na nie wykrywanie to np myszka pod usb by działała.

no kolego to chyba stwierdza, że najlepiej je przetestować samemu, prawda??

Nie chciałem zabrudzać rejestru instalacjami gdyby były to nie wypały dlatego zapytałem :wink: