Szukam programu do katalogowania plików


(Marrs7) #1

Witam wszystkich.

Od paru dni mam pewien problem. Mam na dysku zewnętrznym mnóstwo plików i samo czekanie, aż windows wykryje i posortuje to wszystko zabiera sporo czasu. Szukam programu który utworzy foldery według typów plików i wrzuci tam odpowiednie pliki. Czyli mając na dysku np. 5 zdjęć jpg, 2 archiwa winrar i 18 plików xls, chciałbym zamiast tego mieć 3 foldery jpg, rar i xls i tam mieć swoje pliki. Mam nadzieję że wszystko dobrze wyjaśniłem. 

Pozdrawiam i z góry dziękuję za pomoc. 


(dumston) #2

Może DropIt na http://www.dropitproject.com/


#3

Można prostym skryptem, metoda z move (w batch):

@echo off
move *.jpg grafika
move *.jpeg grafika
move *.rar archiwa
move *.xls excel

wklejasz do notatnika i zapisujesz jako plik przenies.bat  lub przenies.cmd na dysku z tymi plikami.

Przed uruchomieniami zrób sobie na nim foldery:

  • grafika
  • archiwa
  • excel

(Marrs7) #4

Dumston dzięki za poradę, zainstalowałem te dwa programy i szczerze mówiąc nie bardzo wiem jak ich użyć. Testowo, ręcznie raczej nie chciałbym tego robić bo mam naprawdę dużo rodzajów tych plików.


(dumston) #5

instrukcja polska do dropit http://www.dropitproject.com/index-pl.php

 

w obu programach tworzymy reguły zachowań dla określonych typów plików. Po skonfigurowaniu dropit po prostu zaznaczamy w folderze pliki i przeciągamy je na ikonę programu a on w/g reguł rozrzuca je po folderach.


(Marrs7) #6

Ok, dzięki za instrukcję, w miarę rozumiem jak działa ten program. Tylko kwestia jest taka, że tych rodzajów plików mam strasznie dużo. Czy da się aby ten program sam tworzył te katalogi według tych rozszerzeń ? 


(dumston) #7

dropit jeśli stworzysz własny profil a nie zadeklarujesz typu plików to sam pyta gdzie wrzucać nieznane pliki i na tej podstawie tworzy sobie reguły