Szukam programu do montażu filmów dla Windows 10

Szukam programu do montażu filmów typu Movie Maker czy Camtasia Studio ale takiego który zadziała na Windows 10 bo słyszałem że Camtasia Studio jest niezgodny a ja sam miałem problemy z Movie Makerem jak kiedyś używałem Win 10

Najnowsza wersja Camtasi Studio działa dobrze na Windows 10.

tylko Camtasia to koszt ponad 1000 zł.

Mógłbyś przybliżyć te problemy?.

http://www.dobreprogramy.pl/Free-Video-Editor,Program,Windows,33621.html

Na Windows 10 na Live Movie Makerze filmy nie miały dźwięku. Musiałem włączać program w trybie zgodności z Windows 7 aby program odtwarzał dźwięki w filmach.

Drugi problem pojawił się parę miesięcy później gdy karta sieciowa mi się uszkodziła tzn nie wykrywała sieci z drugiego pokoju i desperacko szukałem sposobów by ją naprawić, kombinowałem itd - W niektórych typach filmów jak go wsadzę do Movie Makera wyskakuje mi komunikat że Movie Maker przygotowuje pliki by poprawić ich jakość. Gdy to się robiło u mnie pojawiał się komunikat że proces odpowiedzialny za przygotowywanie plików (nie pamiętam nazwy) przestał działać a filmy program wyświetlał jako uszkodzone. Musiałem odznaczyć w ustawieniach opcję Przygotowuj pliki.

A można dodać do niego dźwięki żeby słychać było w tle?

Blender, jest darmowy, może o wiele więcej niż Movie Maker, jest do niego wiele pluginów, jest szybki, nie ma w nim żadnych reklam (bo nie ma wersji płatnej Blendera) i zadziała na Windows 10 (sam go mam na Windows 10 i działa bez zarzutów).