Szukam programu do obliczania powierzchni

Dokładniej chodzi o obliczenie powierzchni na mapie typu Gogle maps lub takiej lotniczej jak na: http://212.244.179.188/website/Orto/viewer.htm Wiem że takie coś jest bo w ARIMR mają takie coś do sprawdzenia powierzchni uprawy zadeklarowanej na działce. Po prostu zaznacza taka panienka na mapie lotn.widoczny obrys pola i wie ile tam jest(ha,m2). Widział ktoś coś takiego?

żeby obliczyć powierzchnię musisz mieć podaną skalę mapy , inaczej się nie da (no prawie)

no coś tak. Całe Google zgrzebałem i wyjdzie ,że będę mierzył linijką na monitorze. Najgorzej jak są nieregularne figury. Wiecie jak na Google Earth mierzy obwód? Coś takiego ale z wynikiem w m2{km2}

Heh… ja znalazłem w googlach takie coś -> ImageJ. Bladego pojęcia nie mam co to :slight_smile: ale wg spisu ‘Features’ potrafi rysować/wyznaczać na mapie kształty, także nieregularne a później je analizować. Liczyć odległości, powierzchnię itp. Wypróbuj (to aplikacja napisana w javie, więc wymaga JRE)

Gdyby Ci nie pasowało, próbuj sam szukać czegoś innego, głównie “męcząc” google w kierunku hasła GIS (Geographic Information System, System Informacji Geograficznej).

  • boski jesteś. Pasuje mi to. Nie po polsku ale rozbiorę.Dzięki.

Złączono Posta : 11.04.2007 (Sro) 21:13

Znalazłem coś jeszcze lepszego-OziExplorer.

Czy udało się komuś do tego dotrzeć ???

A może ktoś znalazł inny sposób na obliczenie takiej powierzchni

Pozdrawiam

Znalazłem i to dziś .Chociaż co prawda nie szukałem wtedy więcej.Na geoportal.gov.pl są mapy z katastrem.Można mierzyć ,liczyć co pan chcesz.

http://maps.geoportal.gov.pl/webclient/