Szukam programu do prawidłowego otwarcia rozszerzenia "db"

(szpon5) #1

Witam serdecznie, poszukuję programu który dobrze otworzy mi plik z rozszerzeniem db a nie z jakimiś krzaczkami, kwadracikami itp. Znalazłem na stronie identyfikującej rozszerzenia, że db otworzę

Corel Paradox

Microsoft Access

Synopsys Design Compiler

Gdy otwieram za pomocą Microsoft Access to pojawia się komunikat: Zewnętrzna tabela nie ma oczekiwanego formatu. Corel Paradox znajduję na google tylko w wersji jar a tego trzeciego to już w ogóle nie potrafię znaleźć.

(niezDarek) #2

spróbuj programem Base z pakietu OpenOffice

(Sawyer47) #3

Rozszerzenie db wskazywało by na jakaś bazę danych, ale przecież równie dobrze można sobie napisać plik tekstowy i nazwać go "nazwa.db". Chcę przez to powiedzieć, że rozszerzenie nie mówi o pliku nic. Pewną podpowiedzią może być to skąd ten plik masz, ale to wiesz tylko ty. Jeżeli MS Access otwiera plik i daje jakiś sensowny komunikat to próbuj jakimiś podobnymi programami, jak napisał devil33.

(szpon5) #4

Niestety, Base nie otwiera go dobrze, są różne, krzaczki, kwadraciki, jedyne co się doczytałem to 2 wyrazy z pliku hehe.

Proszę o dalsze pomysły.

(Sawyer47) #5

A skąd masz ten plik? Możesz go ew. wrzucić gdzieś i dać linka? Bo innej możliwości nie widzę... chyba tylko pójść do wróżki...

(szpon5) #6

Jest to moje archiwum wiadomości z GG8, plik archive.db. Nie, nie zabrałem nikomu archiwum. W GG 7 to łatwo dało się odczytać, a jestem po prostu ciekawy jak w wersji 8. Eh te rozszerzenia :stuck_out_tongue:

(niezDarek) #7

jeśli to archiwum gg to wystarczy podmienić w:

C:\Documents and Settings{nazwa konta w systemie}\Dane aplikacji\Nowe Gadu-Gadu{numer gg}

(Tobster) #8

Rozpakuj to za pomocą 7zip :]