Szukam programu do projektowania aplikacji

Cześć!

Poszukuję jakiegoś rozwiązania do projektowania programu: chodzi mi o to, że chce stworzyć aplikację (nie znam się za bardzo na programowaniu - będę współpracował z programistą, jednak trochę się wcześniej tym interesowałem więc jakąś minimalną podstawę posiadam) i na razie chcę swój pomysł, który mam na razie w głowie przełożyć na coś w rodzaju projektu. Myślałem, że najprostszym rozwiązaniem będzie zaprojektowanie kompletnego interfejsu. Szukam takiego rozwiązania już kilka dni i nic nie mogę znaleźć (przeszukałem chyba cały Internet po polsku i angielsku, ale bez żadnych efektów). Najbliższą moim oczekiwaniom jest Lumzy (http://www.lumzy.com/app/) jednak nie działa on tak jak bym sobie tego życzył. Może macie jakieś pomysły? Zastanawiam się jeszcze czy może warto by było taki projekt przygotować np. w Visual Studio (bo z tym miałem wcześniej styczność) tylko pytanie czy nie będzie to zbyt pracochłonne? (mam na myśli pisanie kodu dla np. przycisku, który otwierał by okno opcji…) i czy da się tam komentować wszystkie poszczególne kontrolki?

Witaj, popraw proszę tytuł tematu tak aby wstępnie informował o problemie, użyj przycisku EDYTUJ , który znajdziesz w prawym górnym rogu Swojego posta. Dobrze zatytułowany temat daje szansę na szybszą pomoc. Dziękuję za uwagę.

Tip: Unikaj słów: “problem”, “help”, “pomocy” i.t.p. Tego typu słowa nie spowodują szybszej reakcji a mogą odnieść odwrotny skutek od oczekiwanego, tytuł tematu ma być skróconym opisem Twojego posta- powodzenia.

Ściągnij Qt z https://qt-project.org/ i uruchom Qt Designer https://qt-project.org/doc/qt-5.1/qtdes … anual.html

@OP

Generalnie problem, który ciebie dotyka nazywa się prototypowaniem po angielsku znajdziesz więcej wyników: prototyping, mockup.

http://speckyboy.com/2010/01/11/10-comp … lications/

http://balsamiq.com/products/mockups/

Super!

Qt działa zadowalająco :slight_smile:

mam tylko problem: jak zdefiniować w przycisku żeby otwierał nowe okno. Wiem, że jest pomoc, ale jeśli mógłbym prosić o podpowiedź to byłbym bardzo wdzięczny.

Visual Studio jest dobrym programem, polecam :slight_smile: może i jest pracochłonne ale efekt zadowalajacy :slight_smile:

To jest program do definiowania (układania) interfejsu, a nie do programowania go.

Visual Studio jest dość obszernie rozbudowanym programem, ale zużywa też dość sporo zasobów komputera.