Szukam programu do przegrania filmu z cd na pendrive

Witam
Tak jak w temacie chce przerzucić film ,wesele z trzech dysków cd-rom jest to całość ,dyski posiadają menu jak to bywa na weselnych dyskach na pendriva,po kilkunastu latach odpaliłem swoje wesele i dyski przerywają w odtwarzaczu więc chciałbym o krok do przodu pójść i przegrać je na pendriva żeby nie było kłopotu w przyszłości bo plyta jednak sie starzeje jak to wyczytałem .prosze doradźcie jakim programem tego cudu dokonać

… a niepodłączone do prądu USB mogą stracić dane, szczególnie te hipermarketowe. :wink:
Zrób obraz dysku, Daemon, Nero, Alcohol i wypal na kolejnym krążku.
Najpewniej.

Daemon tool lepiej sobie radzi niż alcochol… w razie czego przed wypaleniem można a też należy skorzystać z aplikacji typu AnyDVD https://www.redfox.bz/pl/

Jaki windows? Do windows 7 Roadkil’s Unstoppable Copier 5.2. Jest na DP. Malutki programik.

Ma wskazanie ścieżki źródłowej - napęd cd, a drugie wskazanie ścieżki docelowej - jakiś folder na pendrive. W ustawieniach zaznaczasz pomijanie uszkodzonych sektorów i suwak w lewo na jakość, bo to stare płyty:

Gdy do windows 10, to isobuster zainstalować - też z DP i po zainstalowaniu w pierwszym oknie programu kliknąć wersja podstawowa - będzie okrojona wersja free, ale wykryje płytę w napędzie - zawartość płyty zaznaczasz i klikasz z PPM w kopiuj - wybierasz folder - jest wybór folderów - na pendrive.

To wg mnie najlepsze darmowe programy do kopiowania starych płyt. Unstoppable Copier ma tylko 128 KB i nie wymaga instalacji, a isobuster ma coś z 7 MB po zainstalowaniu.

1 polubienie

windows 10 mam 64bit
a powiedzcie mi czy to jak się zgra z trzech płyt to będzie całość leciała czy zachowa się menu wyboru,bo na pierwszej płycie jest odrazu film bez menu,na drugiej jest kontynuacja filmu i jedno okienko menu wyboru gdzie są zdjęcia i na trzeciej tak samo jak na drugiej,pierwszy raz to robię więc nim zaczne wole się upewnić jak to ma wyglądać po zmontowaniu

To co Ci mówimy, to wykonanie kopi płyty 1 do 1.
Czyli, jeżeli wypalisz na nowym krążku, jak ja radzę, amsz to samo co na starej płycie.
Jeżeli natomiast “stworzysz obrazy” i “zapsizesz obrazy na USB”, to do otwarcia będziesz potrzebował “napędu wirtualnego”, czyli emulacji dysku. Daemon i Alcohol na 100% Ci to zrobią. Po “emulowaniu” obrazu ten “wirtualny krążek CD” zachowa się identycznie jak pierwowzów (enu etc).

no rozumiem ciebie marcin20000 plyty przekopiować ja umie ,ale poruszam druga kwestie żeby zrobic żeby to startowało nie z płyty tylko z pendraiva.

Eh… żeby to zrobić musiałbyś zgrać wszystkie obrazy na dysk, później “wyciąć” materiał filmowy z tych obrazów i na koniec “posklejać” to w jeden plik np. jakimś movie makerem.

Na pena nie nagrasz raczej “obrazu” 3 różnych płyt z auto odtwarzaniem. Znaczy możesz się pobawić w partycje.

Najprostszą i najbezpieczniejszą metoda jest zgranie na USB obrazów i odtwarzanie daemonem. Przynajmniej ja bym tak zrobił. :wink:

Jakie AnyDVD??? - ten program służy do zrzucenia zabezpieczenia z komercyjnych płyt DVD a te płyty CD najpewniej są w formacie Video-CD. Najlepiej byłoby użyć jakiegoś programu do authoringu i z 3 płyt Video-CD zrobić 1 DVD z menu. Są darmowe i płatne - trzeba poszukać na DB. Dodatkowo aby mieć pewność trwałości płyty DVD należy użyć płyty typu M-Disk (trwałość ponad 100 lat) - potrzebna też nagrywarka obsługująca ten standard.

P.S. Spróbuj tego :

Jak nie,… a co ja mam na pendrive od kilku lat… Paragon HDM, Windows 7 Live własny build oraz, Parted Magic.

Jak chodzi o filmy to złamać zabezpieczenie i wyeksportować filmy na pendriva… opcjonalnie jeszcze konwersja na inny format w zależności na jakim telewizorze urządzeniu będzie on odtwarzany…

@Quassar - co ty dzisiaj jarałeś?

no właśnie chciałbym sie pobawić wyeksportować z tych trzech płyt calość filmu i osobno zdjęć z tych menu i na nowo to posklejac i zgrać na pendriva o to jest właśnie moje marzenie pany ,a nie żeby tylko przegrać i dalej trzymać na cd romach ,i tu jest właśnie cały morał :smiley:

Jeżeli to płyta DVD-VIDEO to w folderze VIDEO_TS będą pliki VTS_01_X.VOB.
To menu, film, zdjęcia podzielone na części.
Możesz skopiować na dysk, zmienić rozszerzenie z .VOB na .MPEG i odtwarzać na wszystkim.
Działającego menu z płyty nie da się odzyskać, trzeba utworzyć linki do rozdziałów od nowa no i menu działa tylko na płycie, z pliku nie pójdzie.
Wszystko do kupy możesz złożyć edytorem video np. Vegas, Pinnacle, Premiere itp.
Jeżeli projekt wyrenderujesz jako obraz płyty to możesz podłączyć go jako wirtualny napęd i będzie działał jak płyta.
Każda edycja pogarsza jakość.

Daemon Tools się skończył. Alcohol ma cały czas przegrywanie nośników i tak dalej z prawdziwego zdarzenia. Spójrz dobrze w opcje trojana DT a alcohol 120.

Czy wiadomo jaki jest format filmów? Wygląda, że to zwykłe DVD. Polecam do skopiowania stary dobry program dvd shrink. Wystarczy skopiować każdą płytę do obrazu .ISO i zapisać gdzieś takie plike na komputerze, gotowe zawsze do wypalenia później na krążkach dvd. Zwykły grajek VLC bez problemu odtwarza pliki .ISO bez straty jakości. Wystarczy wybrać plik ISO i nacisnąć play. Można też zrobić opcję i połączyć 3 płyty w jeden ISO na jednym dysku ale wtedy traci się menu przy użyciu dvd shrink i wypalić jeden długi film na dvd dwuwarstwowym 240 minut. Pewnie są też programy, które zachowają menu i połączą wszystko w jedno całość, ale to wymaga pewnie innego programy do authoringu edycji dvd. Jeśli chcesz można też przerobić dvd na mp4 i zgrać na pendriva lub dysk zewnętrzny i podłączyć do stacjonarnego odtwarzacza dvd/bluray i oglądać w telewizorze.

Ok już pomijając te menu zadowolił bym się żeby pendrive po włożeniu do tv odtwarzał całość filmu ,pominmy kwestie menu bo jak będę rzeczywiście chciał sobie oglądać oryginał to puszczę z płyty ale wystarczy mi zrobić żeby całość filmu była na penie i hulała w tv tylko nie wiem w jakim formacie jest wymagane nagranie tego żeby jak najmniej na jakości stracić

Spróbuj w kilku i oceń, najcięższy pewnie będzie najlepszy. Jednak Film nagrany w HD na 4K i tak będzie wyglądał słabo. Druga rzecz, jak często oglądasz ten film? pewnie tylko na rocznice i to okrągłe 5 lub 10. Jak będzisz miał pecha to USB zostawiony na taki czas może sam z siebie nagranie zutylizować. :wink: O Ransomware nie pomnę. :wink:

Witam walczyłem próbowałem różnych opcji które pisaliście zrobiłem którymś programem już nawet nie wiem którym że na pendrive jest złączone z trzech płyt film i oprócz tego przegrałem kolejna kopie na dyski DVD i dałem sobie spokój ilesz ja to będę oglądał myślałem że sprawa będzie prostsza z przeniesieniem tego na pendrive ale przerosło mnie to no i komputer też nie jest mój mega szybki żeby to konwertować itd. itp. więc jak mówię kopia na dyskach zrobiona film bez menu połączony na pendrive i jest ok dzięki za odpowiedzi

1 polubienie