Szukam programu do skanera (skanowania)

Szukam programu do skanowania dokumentów/zdjęć. Najważniejsza rzecz, aby automatycznie zmieniał nazwy plików 1,2,3,4 itd. Wiem, że potrafi to IrfanView, ale on wstawia mi kilkadziesiąt zer do nazwy plików.

A próbowałeś systemowego skanowania? Nie potrzebujesz żadnego dodatkowego oprogramowania instalować by skanować.

Mam ten od brothera, ale on nie zmienia nazw a nie mm pojęcia, czy w systemie jest takie cudo.

Do zmiany nazwy plików możesz też użyć też Ashampoo® Photo Commander 8.

Tutaj masz opcje konfiguracji tego narzędzia:

bf2451f91929d220m.jpg

FastStone Image Viewer

http://www.dobreprogramy.pl/FastStone-I … 12836.html

Powinien pasować, można sobie wybrać ile ma być tych zer w nazwie.

Może nie do końca precyzyjnie się wyraziłem.

Chodzi mi oto, aby program skanujący zmieniał nazwę każdego zeskanowanego zdjęcia.

Podaje zakres nazw np. od 1 do 543, wkładam zdjęcie do skanera, skanuje, program nadaje nazwę 1, wkładam następne, skanuje, program nadaję nazwę 2, itd. Nazwy muszą być nadawane podczas skanowania, bo każde zdjęcie, dokument, ma zwój nadany numer przed skanowaniem.

Najlepiej, gdyby irfanview nie wstawiał 15 zer do nazwy, czy można coś na to poradzić?

Myślę, że można to wykonać programem Ashampoo Photo Commander 8 w taki sposób:

Skanujesz kolejno (1,2,3 …. itd.) wszystkie zdjęcia do określonego folderu, następnie otwierasz ten folder w tym programie, zaznaczasz wszystkie pliki i wybierasz „sortuj według daty utworzenia” jak na załączonym zdjęciu.

c7a1159e496ea49dm.jpg

Następnie kolejno Menu, Narzędzia i wybierasz „Zmień nazwy plików” wybierasz wskazany folder, zaznaczasz wszystkie pliki, dajesz dalej i zaznaczasz tak jak na poniższym zdjęciu

160ce205c71c1f83m.jpg

Dajesz „dalej i ok.” i mamy efekt.

75e785e1bca97ddcm.jpg

Mam nadzieję, że o to Ci chodziło. Zdjęcia wyszły trochę nieczytelne. Nie wiem dlaczego.

Chodzi o to, aby nie zmieniać nazw plików. Może być data w nazwie, mogą być inne cyfry, ważne, aby na początku był numer np. 453 - 02092011.

Jeśli mam kilkaset plików, to nie bardzo mam chęć i czas na zabawy z nazwami, muszę te pliki jeszcze dociąć, poprawić, wyprostować itd.

Wydaje mi się, że spokojnie można to zrobić. Nazwa pliku może być dowolna (np. podana przez Ciebie 1 - 02092011) . Ważne jest, aby zachować kolejność przy skanowaniu.

clipboardjp.th.jpg

efektq.th.jpg

Można też zacząć odliczać od nr 453 jak na załączonym zrzucie.

clipboardfe.th.jpg