Szukam programu do skanowania dokumentów

Szukam programu podobnego do PaperPort instalowanego razem z Brother. Niestety tego programu nigdzie znaleźć nie mogę.

Program powinien:

  • być polski lub z polskim menu 

  • współpraca z Windows 8.1, urządzenie Brother MFC 440CN

  • skanowanie do pdf, jpg, png do wyboru

  • skanowanie wielu stron dokumentu do jednego pliku

  • możliwość edycji skanu ( jasność, kontrast, rozdzielczość, rozmiar)

  • jeśli nie darmowy to możliwość zapłaty w złotówkach

 

Nie wiem co to jest PaperPor lub Brother MFC 440CN. Jak chcesz skanować to tylko ABBYY FineReader 11. Na 100% obsłuży Brother MFC 440CN. Tam bez problemu można ustawić nawet to, że skaner ma skanować co 10 sekund bez wciskania czegokolwiek, człowiek tylko musi przerzucać strony wyrabiając się w czasie. Twoja zabawka ma podajnik? To nie będziesz przerzucał.

Jak chcesz to robić niskim kosztem to IrfanView. Jest po polsku.

Musisz tylko zainstalować sterowniki TWAIN do tego urządzenia. Pewnie już je masz.

Wybierasz file->select scaner (po polsku podobnie). Wybierasz swoje urządzenie.

Później File->Ac…/Batch scaning… i wybierasz skanowanie wielu stron. On wszystkie strony zapisze do jednego katalogu.

Wiem, że umie zapisywać pdf jeśli ma się pluginy zainstalowane. Lepiej jest jednak, według mnie, użyć programu przerabiającego JPGy na jeden plik PDF np. ten program to robi:

http://www.compulsivecode.com/Project_ImageToPDF.aspx

Jest dużo programów do tego należy szukać ‘jpg2pdf’ lub ‘jpg to pdf’.

 

Po przeskanowaniu możesz zmienić kontrast dla wszystkich stron masowo używając File->Batch-> conversion. Jest tam kontrast, jasność, wyostrzanie i inne opcje. Oczywiście te zmiany można też robić dla jednej strony.

 

Jak Ci się nie podoba IrfanView to na pewno inne przeglądarki plików mają opcję skanowania. I poszukaj  takiej która Ci odpowiada. Po skanowanie pod Windows to chyba tylko dodanie odpowiedniej biblioteki i wywołanie kilku funkcji. FastStone Image Viewer wygląda zachęcająco i ma obsługę skanerów i zapis do pdf: http://www.faststone.org/FSViewerDetail.htm

 

Pozdrawiam

KamilDz, dzięki za poradę.

Z ABBYY jest jakiś problem z downloadem, więc jeszcze nie testowałem.

W Irfan jest opcja zapisu wielostronicowego pdf, ale tylko do katalogu w osobnych plikach. A ja szukam możliwości przewijania wszystkich stron w jednym pliku. Chyba w ten sposób można tylko w rozszerzeniu TIFF, ale nie moge sprawdzić bo są potrzebne pluginy. A pluginy do ściągnięcia nie obsługują W8.1, tak przynajmniej jest napisane.

Po zeskanowaniu możesz połączyć pliki PDF tym programem :

http://www.dobreprogramy.pl/PDF-Split-and-Merge,Program,Windows,27764.html

Używam go od wielu miesięcy.

Osobiście korzystam z usług Reprotechnika. Jest sens teraz kupować skaner do własnych czynności? Dla mnie było to zupełnie niepotrzebne wydawanie pieniędzy. Skanera i drukarki używałem może z 2-3 razy w ciągu miesiąca, dlatego zdecydowałem, że będę korzystał z usług drukarni.

Sprawdź program NAPS2. Darmowy i ma wszystko ci potrzebujesz. Polecam