Szukam programu do uczenia sie jezyków programistycznych

Witam, poszukuje jakiegoś fajnego programu do nauczenia się JavaScriptu czy HTML 5. Fajnie by było gdyby ten program wszystko przedstawiał jasno i wyraźnie i dawał jakieś przykłady. W tym programie chciałbym się nauczyć jak robić aplikacje/programy. Jeszcze lepiej byłoby gdyby ten program był na Androida, miałbym wtedy najwięcej czasu na nauke (właśnie skończyłem uczyć się w Sololearn)

Programowanie na telefonie? To jak kopanie stawu saperką. Owszem, możesz w ten sposób przyswajać teorie ale i tak większość nauki to praktyka czyli pisanie kodu, najlepiej w jakimś IDE a takiego na systemie mobilnym nie znajdziesz.

Napisałem, że dobrze by było żeby był na telefon, miałbym go zawsze pod ręką nie oznacza to jednak, że nie może być na PC

Ja to rozumiem i przecież napisałem że na telefonie nie nauczysz się praktyki. Możesz sobie co najwyżej czytać dokumentacje itd. Ale uwierz mi (wiem bo właśnie uczę się na podstawie książek c++) często przyswojenie jakiegoś działu, zagadnienia czy rozwiązania bez przerobienia (najlepiej wymyślenia własnych) przykładów do napisania własnoręcznie. Jest nie możliwe do “trwałego” (na dłużej niż dzień - dwa) przyswojenia. Poza tym programowania powinno się uczyć stosunkowo wolno. Jeden - dwa działy na dzień żeby mózg miał czas na odpowiednie zapamiętanie tego wszystkiego a programowanie to na prawdę bardzo dużo informacji.

Dlatego ja osobiście odradzam naukę np. w tramwaju czy autobusie. Po prostu złe warunki. Lepiej jest wieczorem wziąć książkę, przeczytać kilka zagadnień, zrobić notatki, “ściągi” ważnych kwestii i rozwiązań, napisać jeden wymagający przykład i iść spać pozwalając mózgowi przyswoić całą wiedzę.

To takie moje skromne rady jako osoby aktualnie uczącej się programować.

Być może chodzi Ci o video wykłady na których uczy się JS. Szukaj w Google pod hasłem 

video tutorial Javascript

Zerknąłem na Sololearn i to jest chyba video plus quizy. Codecademy ma coś podobnego:

https://www.codecademy.com/learn/javascript

Po polsku wydano video 

/*ciach*/(można dostać certyfikat by powiesić go sobie nad łóżkiem)

http://eduweb.pl/kursy/html/html-javascript-zaawansowane.html

http://eduweb.pl/kursy/javascript/javascript-podstawy.html

http://videopoint.pl/kurs/javascript-kurs-video-poziom-pierwszy-programowanie-interaktywnych-stron-internetowych-jaroslaw-baca,javscp.htm

 

Może pomyśl o książce w formacie mobi którą można czytać na telefonie.

http://helion.pl/kategorie/webmasterstwo/javascript

 

Co rozumiesz przez aplikacje/programy? JavaScript nadaje się tylko do robienia stron (reszta to kombinowanie). Z tego co wiem aplikacje w nim robi się jako zwykłą stronę, a później się ją wyświetla w aplikacji napisanej w innym języku  i ewentualnie wywołuje funkcje których nie ma JS. 

 

http://stackoverflow.com/questions/22895140/call-android-methods-from-javascript

Jeśli chcesz używać js na serwerze to użyj node.js

http://javascript-html5-tutorial.pl/node-js-wprowadzenie.html

Jak node.js pobiera dane z SQL to to się nazywa aplikacja bazodanowa. Ale nie wiem czy to masz na myśli mówiąc aplikacja.

Jak na stronie (www w przeglądarce) robimy www coś skomplikowanego lub używamy angular.js to też mówimy, że to aplikacja.

http://www.infected.pl/web/kursy-angularjs/tutorial-angularjs-tworzymy-pierwsza-aplikacje.html

http://eduweb.pl/kursy/javascript/angular-js-aplikacje-www.html

https://www.codecademy.com/en/courses/learn-angularjs/lessons/your-first-app/exercises/your-first-app-hello-angularjs-i?action=lesson_resume

 

Pod Windows10 jest coś takiego jak Universal Windows Platform i tam się używa JS. Wydaje mi się, że to jeszcze nie jest popularne. 

https://msdn.microsoft.com/en-us/library/windows/apps/mt280216.aspx

 

  1. Potrenuj trochę czystego JS.

  2. Popatrz co można zrobić w AngularJS, jak Ci wystarczy to kursy na codeacademy i ewentualnie eduweba.

  3. Jak nie starczy to lepiej zdefiniuj lepiej co byś chciał zrobić i zapytaj się o to na http://stackoverflow.com/. Tam jest więcej ludzi i ktoś zawsze będzie znał odpowiedz na twoje pytanie.

 

Całkowita nieprawda :wink:

W Javascripcie można pisać chociażby skrypty obsługujące logikę w silniku gier Unity.

Albo np “Apache Cordova” czyli robienie aplikacji mobilnych (jednocześnie na Androida, Windows Phone i iOS) (tu akurat faktycznie interfejs to prawie że strona WWW… ale fakt faktem.

Można też robić wydajne serwery (i do tego asynchroniczne) w node.js.

Przykłady można mnożyć… 

 

Teraz to już sam nie rozumiem, jaki język polecacie do robienia programów? JS C#? Chciałbym się póki co nauczyć tego najłatwiejszego.