Szukam programu do zakładania haseł


(Pakulandia) #1

Jak pisałem wyżej szukam programiku abym mógł założyć hasło na folder. Mam dać płytke kumplowi a nie chce aby grzebał mi w plikach które są mi bardzo potrzebne. Wiem że moge nagrać jeszcze raz plytke ale wole miec taki programik na teraz i na później :P.

Jak ktoś coś takiego posiada to prosze na gg 1842208 albo podajcie linka PROSZE :).


(Monczkin) #2

a jak chcesz to zrobić na plikach, które masz już nagrane ??

to jest najmądrzejsze rozwiązanie

co do programów

np.

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic ... ie+has%B3a


(Pakulandia) #3

OK już mam. Ale jeszcze jedno : Jak zaszyfrować dane w winrar-rze. Bo bardziej odpowiadała by mi opcja abym nie musiał mieć zainstalowanego programiku na dysku aby odszyfrować dane tylko je rozpakować winrar-em np.na innym kompie przez podanie tylko hasła a nie ściągać i instalować cały program.

Przeszukałem już winrar- ale nigdzie nie moge znaleśćtej opcji (chyba jestem troche dzisiaj za bardzo naspidowany :P). Czy to musi być jakaś specjalna wersja winrar-a czy na każdej to można zrobić.


(Monczkin) #4

żeby działać na plikach *.rar musisz go mieć zainstalowanego na kompie, lub jakiś inny archiwizator, np. WinZip, czy nawet TotalComander'a

patrz:

http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=1&t=3

z tego co się orientuję, to w windowsie XP obsługa archiwów jest wbudowana


(adpawl) #5

Zawsze można spakować do samorozpakowującego się SFXa (plik .exe)

W WinRARze hasło zakłada się w chwili tworzenia archiwum (ewentualnie w chwili dodawania plików do już istniejącego - jednak wtedy chronione są tylko nowo dodane pliki) :wink:

Dodaj > Zakładka Zaawansowane > Wprowadź hasło...


(Daro U) #6

ale tylko archiwów zip