Szukam programu do zbudowania blokowej struktury namespace i klas (coś jak UML) do C++

Najlepszy do UML jaki znalazłem to IBM Rapsody Modeler, Modello UML, np w Embarcadero C++ XE jest takowy moduł

ale narazie nie mam czasu wnikać czy spełnią zadania - pobieżnie widzę że nie lub są płatne

Szukam samodzielnego prostego w obsłudze narzędzia lub pluginu do QT Creatora, Notepad++ 

niekoniecznie z językiem modelowania,

ma on automatycznie wygenerować strukturę zaimportowanych plików nagłówkowych tworząc “zależnie od zbliżenia” graficzną mapę całości

byle był graficzny nie jak doxygen 

A może to jest to?

 

Miło byłoby w formie przeeciągnij i upuść łączyć sobie namespace,klasy, funkcje itd i tak by automatycznie dokonywał “find & replace” tekstu, Ale zaawansowanie, ani mnogość opcji nie jest konieczne

wręcz niepożądane

Ma poprostu działać i być równie łatwy do bloczków jak np. yEd albo ConceptDraw V

miło by było by mógł generować nazwy plików i strukture katalogów na podstawie nazw klas!?

Przeszukałem całe sourceforge i softpedię i owszem jest mase uml bo chyba to jest właściwy klucz poszukiwania?

ale żaden po uruchomieniu nie sprawiał wrażenia 'stworzony dla ludzi"

 

Czy znajde czy… trzeba sobie zrobić?  :?

Embarcadero byłoby świetne gdyby miało podobny layout do Borland C++ Builder 6 więc odpada świetne narzędzie ale jednak równie niewygodne co QT Creator - więc po co przepłacać

Na Visual Studio mnie nie stać a pewnie tam można znaleźć czego szukam?