Szukam programu do zgrywania video z urządzeń rtv

Witam

poszukuje dobrego programu do zgrywania wideo np z kart tv i podłączonych do niej przez s-video/compozite ,który zbyt nie obciąża pc.

Mój komputer to

amd sempron 2800+ 2 ghz

karta tv aver tv go 007 fm plus

1 gb ram

system windows xp he i linux

chce zgrać 4 części gwiezdnych wojen nagranych na tvp2 z dysku dekodera którego oddać po miesiącu użytkowania.

A tak konkretnie to o co chodzi, bo nic nie rozumię z tej wypowiedzi!

Możesz użyć tego którym oglądasz tv na kompie to zn. ten który był do kary na płytce razem ze sterownikam,jako źródło sygnału wybierz s-video tylko w tym sprzęcie na którym masz ten film musisz mieć takie wyjście (jak nie masz alternatywa wejście composite,ale jakość będzie gorsza).

Inne programy to min.VirtualDub ale tu mógłbyś polec w konfiguracji skoro pytasz o rzecz tak banalną :slight_smile: ,ale mozliwości ustawień miałbyś wiksze go 007 jak mnie pamięć nie myli tylko plik wyjściowy mpg i jakośc gorsza jak dla karty aver studio (miałem kiedyś 007 teraz studio).

Możesz jeszcze spróbowac Debut Video Capture (trzeba dociagnąć kodeki aby móc zapisywać w innych typach kontenerów).

ps.co do obciążenia,przy nagraniu jak najmniejsza kompresja(jak najwyższe bitrate),kodowanie póżniej po nagraniu.