Szukam programu, który porównuje tekst w 2 dokumentach

Witam serdecznie,
Czy istnieje jakiś program, który jest w stanie mi porównać tekst w 2 dokumentach i sprawdzić jakie słowa/cyfry itp. są takie same? Dam przykład jakbym coś pomieszał:
Program widzi że w 2 dokumentach (które wybrałem do porównania) jest liczba 22 i gdzieś mi pokazuje że w tych dokumentach znajduje się ta liczba i jak takim jakby duplikatem

Word i Writer to potrafią.

1 polubienie

A wiesz jak dotrzeć do tej funkcji? Jak ona się w ogóle w tych programach nazywa. Może orientujesz się czy w Notepad++ jest taka opcja, bo tego programu używam na codzień

Do N++ doinstaluj plugin o nazwie: Compare.

1 polubienie

Wg mnie najlepiej Total comanderem.

2 polubienia

Fajnie wygląda, ale narazie zostane przy notepad++ ze względu na przyzwyczajenie :slight_smile:

Jak identycznie ułożone znaki to może po samej sumie kontrolnej SHA256 możesz wykryć “duplikaty”.

Na pewno jak jest spacja więcej lub już inne metadane pliku, to już się taki sposób wysypie.

No fajnie niby działa, ale nie do końca tak jakbym chciał. Plugin poprawnie wyszukuje podobne liczby/słowa ale gdy już jest jakaś liczba czy słowo i nie ma oddzielonej spacji to pojawia się problem.
Np. Mam w 1 dokumencie jakieś pomieszane słowo kotpies a 2 drugim kotsłoń, w takim przypadku program już nie widzi podobnego słowa lub raczej tego podobieństwa “pies”. Da się to jakoś skorygować?

Proszę o pomoc

Podałem rozwiązanie wyżej.

Nie rozumiem o co chodzi. Chcesz porównać dwa dokumenty, jeśli w jednym masz „kot i pies” a w drugim „kotipies” to program zaznaczy to jako różnice…

Coś kręcisz.
Jak program ma znaleźć podobieństwo “pies” w ciągu “kotpies” i “kotsłoń”??
Poza tym nawet gdyby i drugim ciągiem był “słońpies”, to przecież to dwa zupełnie różne ciągi (powiedzmy że słowa). Podobnie jak w “kotylion”, kotwa", “kotły” czy “kotlet”.

@panicagaming Fajnie działa program, ale nie do końca tak jakbym chciał- w sytuacji gdy jakieś słowa zaczynają się tak samo i kończą inaczej oraz gdy są w tej samej linii to program poprawnie zaznacza, że dana ilość liter jest taka sama a następnie jest jakaś inna, ale problem pojawia się gdy te słowa czy ciągi liter nie są w tej samej linii. Da się to jakoś ustawić żeby odpowiadało temu co chcę?

Z taką dokładnością to chyba tylko system antyplagiatowy uczelni działa.

3 polubienia