Szukam programu który tworzy gry 3D

Szukam programu który tworzy gry 3D takie jak np: Metin2.pl WorldOfCraft lub w grafice slabszej lecz nie tak jak Margonem.pl Tibia.pl itp

Z góry dziękuje!

Jednym słowem szukasz programu, który pozwoli ci stworzyć grę MMO, tak? Bez umiejętności programowania?

bolek00986 chłopie! Gier nie tworzy się klikaniem myszki :stuck_out_tongue: Nad tym potrzebny jest sztab ludzi tworzących zespół. Graficy, programiści, animatorzy itp itd. no i na pewno nie za pomocą jednego programu.

Jarek_OSW , sztab sztabem, we trzech też się da zrobić. A żeby coś zrobić, to warto rozpocząć od C++, czy też C#. Tyle, że są powszechnie uważane za trudne, niektórzy radzą zacząć od czegoś łatwiejszego. Noo, a grafika to inna bajka.

Można stworzyć prostą grę bez umiejętności programowania. (z naciskiem na prostą ) 3D też. Samemu też. Są do tego narzędzia i szablony. Nigdy nie mów nigdy. Bardzo dużo zależy od tego ile jesteś w stanie w to zainwestować swojego życia.

Aczkolwiek MMO, to już inna sprawa.

Blender do zrobienia grafiki i C++ do napisania gry; tak jak wyżej napisał kolega: gier nie robi się klikając

Jeszcze musisz postawić serwer skoro to ma być MMO

ja chcial bym program do stworzenia postaci do gry (mam animacje przezkanuje i wrzuce na program ) potrzebuje takze programow do stworzenia serverow swiata gry (jestem wstanie podjac wraz z moimi ‘‘kompanami’’ do 2 lat pracy ) wiec potrzebuje tylko programow i wyobraznie :slight_smile:

(tak jak pisalem wczesniej) Z góry dziękuje!

  • ale co, jak, czym? Masz animacje na papierze i jak chcesz z tego zrobić 3D? Jeśli masz szkice, dużo wytrwałości i troszkę talentu to zainteresuj się już wspomnianym Blenderem.
  • kurcze, od dość dawna w tym siedzę i… jest takie coś? Istnieją gotowe silniki ale to kosztuje grubą kasę. Dziesiątki tysięcy dolarów. (można dostać zniżkę jeśli gra będzie free-to-play)
  • nie ma uniwersalnych programów do robienia tak skomplikowanych gier jak MMO. Potrzebujesz zestawu narzędzi. Każde z nich jest bardzo skomplikowane. Poszukaj tutoriali C++ i napisz kalkulator. Jak już to zrobisz, napisz Ponga, a potem Asteroids, a potem wersję kulek. A potem pobaw się modelami 3D (cały czas zgłębiając c++ lub c#). Jak już miną te dwa lata, bierz się za multiplayer.

Na dobry początek mogę Ci polecić:

XNA - c#

darkGDK - c++

poszukaj, poczytaj, zobacz co Ci bardziej leży (i czy w ogóle chcesz się w to bawić).

Sprawdź też FPS creator - można łatwo przerobić na fantasy - http://www.fpscreator.com/

Tu jest kilka tutków - http://www.fpscreator.com/video_tutorials.html

Pogadam z kolegami (jak wspomnialem ‘‘kompanami’’) zobaczymy

Dziękuje wszystkim!