Szukam programu który tworzy plik z iso na płycie boot?

(aktywny27) #1

Szukam programu który z iso konwertuje bootowaną płytę dvd .Bo próbowałem w UltraIso ale nie wychodziło mi.Proszę o p;omoc

(Cedar) #2

A ja się zapytam: czy Ty wiesz co chcesz zrobić?

Jeśli masz iso to nie musisz go do niczego konwertować, wystarczy, że nagrasz go w prawidłowy sposób na płytę DVD, do czego w większości systemów operacyjnych nawet nie potrzeba dodatkowego oprogramowania.

Co to za iso?

(bachus) #3

Podepnij to ISO pod jakiś program do wirtualizacji (Hyper-V / VMware, VirtualBox) i najpierw się upewnij, czy jest to “botowalne” ISO.

(Longhorn2009) #4

W komercyjnym PowerISO powinno się to udać http://www.pcworld.pl/news/Tworzenie.i.uzywanie.obrazow.dysku,381182.html

(daro_ufo) #5

Czy płyta jest bootowalna można sprawdzić też dzięki Qemu Simple Boot. @aktywny27  chcesz po prostu nagrać jakieś ISO na płytę DVD? Jeżeli tak to możesz skorzystać z np. CDBurnerXP. Czy chcesz sam utworzyć jakieś bootowalne ISO?

(aktywny27) #6

Chcę sam utworzyć bootowane iso?

(Cedar) #7

Pytasz się nas czy chcesz utworzyć? My nie mamy pojęcia. Jeśli jednak tak, to Longhorn2009 powyżej podał Ci już odpowiedź a z powodu braku informacji od Ciebie o tym iso, trudno podać Ci coś więcej.

(aktywny27) #8

Już zrobiłem bootowanego windowsa i tym razem wujek google mnie nie zawiódł.I można zamknąć temat