Szukam programu monitorującego łącze

Cześć,

Szukam programu który będzie monitorował połączenie z internetem: download, upload i tworzył statystyki tego.

Najlepiej jak by był napisany w QT, a moduł uruchamiał się jako usługa.

Jest coś takiego?

pzdr!

mrtg,slurm,rrdtool,conky :slight_smile: conky jak wiesz to uniwersalne narzędzie ale tez ma opcje dl i ul :slight_smile:

Conky to mnie raczej nie interesuje, aż takich bajerów na pulpicie nie lubię :slight_smile: Wiem jakie mam jądro, która godzina i ile czasu mam włączony komputer :slight_smile:

A co do pozostałych, używasz może któregoś?

pzdr!

tzn conky ma ten plus ze jest łatwy do konfiguracji i wyglądu bo tez mnie wkurzało ze pokazywał mi stan dysku etc wiec to po prostu wyłaczyłem :slight_smile: zostawiłem jedynie własnie dl i ul i temperaturę proca :slight_smile: to który wybrać zależy od Ciebie ale wiem ze mrtg jest łatwo dopasowywalny tzn łatwo go odpalić bez problemów śmiga jak i na bsd tak i większości linuxów :slight_smile: bo wiem ze przy mandrivie sie pluł

pawciak , na forum używamy polskich znaków (żźćąś itp.). Istnieje też coś takiego jak kropka, przecinek, wielka litera na początku zdania. Proszę wyedytować swoje posty i poprawić co trzeba.

A czy ten conky ma jakieś statystyki? Np. podsumowanie miesięczne: Łączny upload i download, tygodniowe, dzienne i takie tam :slight_smile:

oj conky raczej nie oferuje możliwości zapisywania miesięcznych stat. - nie zgłębiałem się aż tak w te programy :wink: najlepiej będzie jak poczytasz manual albo jakąś stronę. Przepraszam ale nie znam się aż tak na tych programach bo nie są mi na tyle potrzebne :wink: