Szukam programu "token" do kompa

Witam, mam problem z dziećmi, ogólnie za dużo siedzą na komputerze. Ja ze względu na godziny pracy nie jestem w stanie tego kontrolować, zabranie dzieciom kabla, czy schowanie kompa odpada. Bo mają 4 razy w tygodniu zajęcia dodatkowe.

Szukam programu na smartfona który mógłbym połączyć z komputerem w celu nadawania haseł jednorazowych do jego odblokowania, czy jestem w stanie coś takiego znaleźć co działa przez internet???

Ogranicz możliwość logowania się do konta użytkownika systemu Windows tak aby logowanie było możliwe w określonych dniach lub godzinach. Warto dodatkowo zabezpieczyć dostęp do BIOS/UEFI hasłem aby dziecko nie mogło zmienić np. ustawienia daty czy godziny.

Opcjonalnie zastanów się nad Microsoft Family Safety. Jak masz dodatkowo np. konsole XBOX to możesz ustawić jeden wspólny harmonogram dla wszystkich urządzeń. Poniżej masz materiał, na którym fajnie omówione są podstawowe z dostępnych możliwości:

Gorzej jak zajecia dodatkowe są w losowych godzinach poniędzy 16 a 20 i wtedy wykrywa on nadużywanie PC (zamiast wyjścia na plac lub do papierowych książek) i pracuje na 2. zmianę 16-23.

W przypadku Microsoft Family Safety dziecko może poprosić o dodatkowy czas przy komputerze lub możliwość zalogowania się o niestandardowej/dodatkowej porze. Opiekun/rodzic zatwierdza lub odrzuca taką prośbę każdorazowo w swojej aplikacji mobilnej, powiadomienie przychodzi chyba także na maila. Jeżeli ma on w pracy dostęp do urządzenia mobilnego to nie powinno to być problemem. Ale jak wiadomo nie ma rozwiązań idealnych.