Szukam programu typu Cenzor do blokowania stron internetowych

Witam. Mam podłączone do routera 2 komputery kablem LAN. Jeden jest mój, a drugi jest mojego młodszego brata któremu chciałbym zablokować pewne strony internetowe. Konkretnie szukam takiego programu który zablokuje mu dostęp do tych stron ale mi żeby ten program tych stron nie blokował. Z góry dziękuję za pomoc :slight_smile:

Wpisz bratu adresy IP tych stron do pliku hosts jako przekierowanie na 127.0.0.1

1 polubienie

@anon41799040 Próbowałem wpisywałem 127.0.0.0.1 google.pl i strona google nadal się otwierała (google to tylko przykład jakby co). Dodam że na obu komputerach jest system Windows 7 Professional 64 Bit a Router to Totolink A3002RU

Jedno “0” za dużo :wink:

2 polubienia

@anon41799040 tutaj mi się wkradło o jedno 0 za dużo. Tutaj screen pliku hosts https://imgur.com/a/fuepgyk

W skrócie:

  • Po zapisaniu pliku hosts z zablokowanymi domenami… w chrome uruchamiamy stronę:

    chrome://net-internals/#dns
    
  • Klikamy z strzałki (image) w prawym rogu w Clear Cache i Flush Sockets:

    image


Uzupełniając, trzeba też dodać wpis:

127.0.0.1  www.google.pl      

i w Firefox sprawdzasz wymuszając przeładowanie strony bez pamięci podręcznej Ctrl+F5.

Opcjonalnie też:

127.0.0.1  google.com      
127.0.0.1  www.google.com      

Od którejś wersji Firefox np. wyszukiwania lecą przez .com a nie .pl. Albo Google coś nazmieniało…

1 polubienie

Dzięki wielkie za pomoc. Teraz już strony nie działają :slight_smile:

1 polubienie