Szukam przejściówki USB(męski) -> Jack(żenski) do podłączenia słuchawek


(Tymbarkowy7) #1

Cześć, 

rozwaliło mi jacka w obudowie PC i potrzebuję przejściówki USB -> Jack na kablu. Niby można kupić za parę groszy kartę dźwiękową pod USB, ale obudowę zamykam w biurku i nie mam na to rozwiązanie miejsca. Poza tym, słuchawki mają wbudowany mikrofon, a karty mają oddzielne wejścia na mic. 

Szukam takiej przejściówki i szukam, ale znajduję tylko do telefonu na micro USB. Jeśli komuś obiło się takie coś o oczy to będę wdzięczny za pomoc.

Pozdrawiam


(dark__jedi) #2

Wlutuj nowe gniazdo. Jak nie ty, to każdy elektronik ci to zrobi za grosze.


(askow) #3

Słuchawki można rozdzielić (https://www.morele.net/delock-adapter-rozdzielacz-mini-jack-f-2x-mini-jack-m-12-cm-65459-572648/?gclid=CKLN4KSz880CFeoCcwodtmcAWw&gclsrc=aw.ds). Nie do końca czaję do czego to USB chcesz podłączyć.


(Tymbarkowy7) #4

 

Żeby rozdzielać trzeba mieć najpierw z czego, a ja mam sprawne tylko wejście MIC.

 

 

Jak szukam do USB to chyba logiczne, że chcę podłączyć do USB i stamtąd puścić dźwięk.

 

@dark__jedi niby logiczne, ale to się wiąże z kilkoma dniami bez PC, a ja niestety muszę na nim pracować. 

 

Szukam czegoś takiego, ale na zwykłe USB: http://allegro.pl/adapter-kabel-mini-jack-aux-3-5mm-na-microusb-i5627316200.html

 


(Longhorn2009) #5

Może lepiej zastosować przedłużacz jack i podpiąć z tyłu do wyjścia na dźwiękówce.


(drunkula) #6

Z całym szacunkiem, ale przelutowanie gniazda to robota na pare minut, do zrobienia “na poczekaniu”. Rozebranie obudowy żeby się do niego dostać też dużo czasu nie zajmie.

Jak masz odrobinę zdolności manualnych, to i bez lutownicy można się obejść… troche cyny, kombinerki, gwóźdź, gumka recepturka i palnik kuchenny i jedziesz… może mało eleganckie, ale o efekt chodzi, nie sposób realizacji :wink: