Szukam ramu

Jeśli myślisz o swapie/pliku wymiany/czy jak się to nazywa pod Windows to stracisz na tym duużo więcej prędkości :wink: Nawet o tym nie myśl :wink:

Nie rozumiem co się uparłeś na tak diabelnie szybkie pamięci…

w dużym skrócie - rendering
Mam coraz większe pliki/sceny, potrzebuje prędkości, im więcej tym lepiej.
a rozwiązanie softwerowe to użycie plików xref.

Za te 400 zł różnicy w cenie między 32GB twoich pamięci, a poleconych przeze mnie wymieniłbyś pewnie procka na szybszy i zyskał dużo więcej…

Nowy procek do posiadanej płyty już namierzyłem
klik
brakuje mi tylko więcej ramu do szczęścia.

Nie idźcie tą drogą…

Chłopie… Za te pieniądze kupisz 2x lepszy procesor razem z płytą od amd… Ba! jeszcze 32GB szybkich ram nawet.

Chyba najlepiej będzie zamknąć wątek…
Poczekać na więcej hajsu i kupić nowy lepszy sprzęt…

Przede wszystkim zorientuj się ile możesz dostać za obecny. Może się okazać, że dołożysz naprawdę niewiele.

no okej

Patrz, ten procek dzisiaj x-koń przecenił na 900zł. Do tego płyta na b450 za kilka stów i masz zestaw 3x mocniejszy od swojego, a nie jakieś 5% na ramie, które dla całkowitej prędkości komputera nie tak wiele zmieni.


Albo jeśli program potrafi wykorzystać wielowątkowość to nawet tańszy, ale z większą ilością rdzeni 2700x

Chcecie wiedzieć w co celuję?
w to
może za 5-7 lat będzie mnie stać

Przynajmniej nie będziesz miał problemów z wysokością pamięci, bo tego powietrzem nie schłodzisz :joy:

wiem, tylko chłodzenie “wodą”

Mierz zamiary na możliwości :wink:
Takich procesorów nie kupują ludzie, którzy zbierają na nie 7 lat :wink: Kup coś przyzwoitego i ekonomicznie opłacalnego :wink:

Spokojna twoja rozczochrana, już ja wiem jak go wyklożystać :wink: