Szukam ramu

Szukam ram-u o następujących parametrach:

dd3
2x8GB (16 GB)
dual chanell
1600mhz
cl 7
i najważniejsze: nisko profilowana, żeby się zmieściła pod chłodnicą

reasumując ma mieć takie same parametry jak ta.

nowa
z możliwością zakupu na fakturę vat

https://allegro.pl/kategoria/podzespoly-komputerowe-pamiec-ram-257226?string=F3-1600C7D-16GTX&bmatch=baseline-product-cl-eyesa2-engag-dict45-ele-1-4-0717&typ-pamieci=DDR3&stan=nowe&order=d

ta co podałeś ma cl 11 a nie cl 7

Przecież dałem ci link do wyszukiwania po kodzie producenta, więc są to dokładnie te same kości które chcesz (cl7).

Swoją drogą… kolejna januszerka. Tyle kasy za 16 giba.

To prawda, ale dobre parametry.

Jak taka dobra, to pozostaje pchnąć ją na alledrogo, razem z płytą główną i procesorem. Powinno wystarczyć na nową AM4 z Ryśkiem :wink:

link który podał pocolog prowadzi tylko do allegro z kośćmi jakie już mam,
nie mam jak na razie powodu do sprzedawania tego co zasugerował gom1,
potrzebuje dodatkowego ram-u gdyż moja praca wymaga zwiększenia ilości ram-u do 32GB.
Tak przy okazji nowy lepszy cpu już znalazłem.

W takim razie ja nie wiem czego ty oczekujesz, więc nie potrafię pomóc.

OP szuka niższych, bo mu się nie mieszczą ze względu na chłodnicę.

No to nie znajdzie takich szybkich :wink: Trzeba iść w wyższe taktowanie i większe opóźnienia.

Np. 2400 CL10 powinny być nieco szybsze nawet, ale ich cena też jest kosmiczna, wybór żaden i też są podobnej wysokości


2133/CL9 to samo

Widać przy takiej prędkości musi być radiatorek inaczej się przegrzeją.

Wiem jak trudno namierzyć taki ram na jakim mi zależy, dla tego założyłem tu wątek, gdyż uważam, że ktoś może ma lepsze “źródła” z ram-em jaki chcę.
Może być z aliexpress, jakikolwiek sklep zagraniczny, np Austria.

Nie lepiej sprzedać tamte i kupić troszkę wolniejsze, ale dużo tańsze i przede wszystkim dostępne?

To będzie ciężko z fakturą :wink:

muszą być identyko lub szybsze

Mam 2x4GB DDR3-1600 firmy Crucial gdyby komuś pasowały.Chcę odsprzedać bo ja mam w laptopku 16 GB DDR4

Jeśli CL7 to wystaw na allegro, a będziesz bogaty :smiley:


Co prawda mam takie plany - ale raczej za 3-4 lata
Na chwilę obecną nie mam takiej potrzerby.

Chwila coś mnie olśniło; upewnijcie mnie czy dobrze myślę.

Czy ram z wyższą częstotliwością może sam (nie wiem jak) dostosować się do mojej posiadanej pamięci? Bo jeżeli tak, to jest to jakieś wyjście.

Tak. Całość będzie pracować z prędkością odpowiadającą wolniejszym pamięciom.

Nie wiem jak z opóźnieniami zegara. Na wymianie swoich na 4 moduły takich jak ci pokazałem straciłbyś około 5% prędkości pamięci. Jeśli natomiast dołożysz do swoich szybciej taktowane, to taktowanie zleci do wolniejszego, a opóźnienia podskoczą chyba do wyższych ostatecznie stracisz dużo więcej.
Możesz w takiej sytuacji próbować ręcznej konfiguracji, ale to trudniejsza zabawa.

kuva
Dobra mówi się ciężko, muszę dać sobie inaczej radę - programowo nie sprzętowo. sofwerowo będzie trochę na około, zakup ram-u to najprostsza metoda, ale najwyraźniej nie mogę z niej skorzystać.
Trudno poczekam aż będę mieć więcej hajsu i kupię sobie inny, nowy ,lepszy sprzęt od aktualnego.
Dzięki za sugestie.