Szukam Routera


(Moszeusz) #1

Szukam Routera. Mam łącze multimo (czyli neostrada). Router ma być na 4 gniazda (2 komputery i xbox360 i dodatkowe wolne miejsce zawsze się przyda). Bez wi-fi itp na zwykle kable RJ-45. Żeby też nie był drogi maks 100 zł. Posiadał jakieś zabezpieczenia. Kompletnie się nie znam na routerach więc licze na pomoc


(Adax22) #2

Ja niezmiennie proponuje Routery z ADSL z rodziny Edimax i Pentagram. np

http://allegro.pl/item329488605_modem_a … _lodz.html

http://allegro.pl/item334242981_router_ … _wawa.html


(Pawelr87) #3

TP-LINK TD8840


(Moszeusz) #4

A co byście polecili z takimi samymi opcjami ale z wifi. cena do 150 zł.

Z tych co napisaliście to zastanawiałem się nad tym Pentagramem. Ale teraz zastanawaim się jednak nad czymś z wifi bo być może dojdzie jeszcze do sieci laptop a wtedy byłoby łatwiej go podłączyć.


(Adax22) #5

Do 150 zł to PENTAGRAM Cerberus ADSL np http://allegro.pl/item327131355_pentagr … _5lgw.html

Routery Pentagram ponieważ bardzo dobrze negocjują połączenie i synchronizują linie szczególnie w przypadku dużych odległości klienta od stacji bazowej (centrali tel.) Maja 60 miesięczną Gwarancji producenckiej łatwo konfigurowalne jest możliwość zmiany ustawień pod konkretnego dostawce Dostepne już na około 150 zł lub mniej w sprzedaży mogą być 2 ich typy takie jeden to taki które nie bedą posiadać opcji podziału pasma przydatne gdy chcemy każdemu z użytkowników (komputerów) przypisać określoną szybkość przepustowość łącza Drugi to z podziałem pasma Trzeba zapytać sprzedającego przed zakupem mają standardowe złącze (wtyk antenowy) RP-SMA bez problemu w razie potrzeby podłączysz inną antenę wg potrzeb

oto przykład http://allegro.pl/item327131355_pentagr … _5lgw.html

http://allegro.pl/item329367862_pentagr … t_ss.html+

Co Ważne Pracują w standardzie Annex A jeżeli masz łącze cyfrowe to nie będzie pasował ale jak masz teraz modem Sagem lub ZX do neta to Annex A masz.

W sprzedaży dostępne są też Routery z ADSL TP-Link osobiście nie miałem okazji sprawdzić ich w działaniu, aleja jak i moi znajomi i inni mamy okazje używać karty sieciowe tej firmy i muszę sczerze powiedzieć jestem zadowolony duzy zysk energetyczny i w ogóle. Jezeli Routery śą równie wysokiej klasy jak karty to jak najbardziej godne polecenia.

http://allegro.pl/search.php?string=TP- … gory=10856

Jeżeli masz więcej kasy to proponuje rozważenie zakupu Routera Linksys

Nie sprawiają im one żadnych problemów w eksploatacji