Szukam routera

Witam, chce kupić nowy router, który będzie miał 5GHz, można było go podpiąć kablem ethernet do komputera, ogólnie nie wiem czy ma to znaczenie ale to jest mój internet

Teraz mam jakiś router ale nie ma on 5GHz co strasznie irytuje.
Może polecacie zadzwonić do dostawcy i ich zapytać o taki router czy lepiej kupić na własną rękę?
Jak na własną to jaki polecicie?

Zależy czy dostawca „musi” dać swój router czy też można na własna rękę. Ja zazwyczaj wolę korzystać ze swoich routerów bo te od dostawców netu to zazwyczaj bardzo ubogie w opcje, proste modele lub nawet takie gdzie nie idzie prawie nic zmienić.

Chciałbym tylko upewnić się, że zdajesz sobie sprawę, że pasmo nadawania wifi (5Ghz) nijak się ma do prędkości osiąganych przez połączenie przewodowe przez ethernet?

Tak wiem, potrzebuje 5GHz by móc korzystać z Air Link na Oculusie
Dodam, że zobaczyłem dokładnie na router i pisze na nim:
SSID1:2.4G WnGM
SSID2:5G WnGM
Model: EG8145V5 Huawei
Też wydaje mi się, że kiedyś normalnie działało 5GHz bo Air Link normalnie działał a teraz pokazuje mi, że nie spełniam wymagań i jest zaznaczone właśnie to 5GHz. W rodzinie raczej nikt tego nie zmieniał bo nikt się na tym nie zna, a nie wiem czy na routerze klikając jakieś przyciski da się coś pozmieniać.

Rozwiązałem problem nie potrzebuję już pomocy, dzięki za wszystkie odpowiedzi

A udało Ci się znaleźć dlaczego Oculus miał problem z tym routerem? Czy kupiłeś nowy?

Tak, podłączyłem go do kompa i przeinstalowałem aplikacje itd. Po tym znalazło mi o wiele więcej sieci a nie tylko 1 jak poprzednio w tym znalazło 5GHz

Ten temat został automatycznie zamknięty 30 dni po ostatnim wpisie. Tworzenie nowych odpowiedzi nie jest już możliwe.