Szukam sensownego dotykowca z Dual SIM

Korzystam z dwóch numerów, a co za tym idzie z dwóch telefonów. LG P970, a drugi to jakaś stara motorola. Ponieważ nie uśmiecha mi się korzystanie z dwóch telefonów, poszukuję dobrego dotykowca z Dual SIM.

Czego od telefonu bym wymagał?

  • androida

  • przynajmniej 1GHz procesora

  • sensowną rozdzielczość (nie mniejsza niż obecna: 480px x 800px )

  • ekran nie mniejszy niż 3,5", najlepiej 4"

  • /bardzo/ dobrej reakcji na dotyk

  • oczywiście wsparcia Dual SIM

Czy ktoś z Użytkowników posiada, korzysta, ma jakiś do polecenia?

Z markowych znalazłem Samsung GT-S7562, ale wydajnością on nie grzeszy (Adreno 200). Z mniej znanych marek to Alcatel OT 997D na chińskim SoC MediaTek MT6577 i PowerVR SGX531. Oba telefony kosztują mniej niż 1000 zł.

Dzieki Jaro070 za odpowiedź :slight_smile:

Nie przepadam za telefonami od Samsunga, może to dlatego, że miałem 2 i oba mnie zawiodły, do tego mają niesamowicie tandetne obudowy (mam na myśli słabej jakości plastik). Mój LG ma dużo bardziej wytrzymały. Niemniej jednak szukałem w Samsungach a ten model jakoś mi umknął, a zdaje się być godny uwagi.

Co do Alcatel’a, to poczytałem nieco i byłbym skłonny go zakupić lecz… Z opinii wyczytałem że nie uznają serwisu tego telefonu w kraju. Serwis dla Polski wygasł. Póki co mam na oku tego Samsunga co poleciłeś.

Czy ktoś ma jeszcze jakieś propozycje?

Ewentualnie sprawdź sobie ofertę Pentagrama oraz Media-Tech, oferują kilka “chińskich” smartfonów DualSIM, tylko trzeba dokładnie przeczytać recenzję, bo dobrej jakości się po nich nie spodziewam.

Typowe chińskie fony odpadają. Dokładnie z powodu który podałeś :slight_smile:

Aktualizacja

I co mówiłem to mówiłem, fakt faktem że nabyłem DUAL Sima, niemal chińskiego. To Gigabyte GSmart GS202 Megatron.

I uwaga, ekran reaguje bardzo dobrze na dotyk, oferuje bardzo zbliżone parametry do LG P970, a pracuje na Androidzie ICS i odsługuje dwie karty SIM.

Czego nie ma?

Nie ma Gorilla Glass (to powoduje mój głęboki smutek i szlocham po nocach z tego powodu, ale żyć się da)

Trąci mi, lecz nie sprawie problemów nie do końca spolszczony interfejs.

Umiejscowienie gniazda MiniJack jest trochę dziwne, bo niektóre wtyczki MiniJack - zależnie od konstrukcji - mają problem z pewnym usadowieniem się w gnieździe.

Ale poza tym - chwalę sobie. A byłem ciekaw jak działa ten Gigabyte.