Szukam skryptu,serwisu,progamu wypełniajacego formularze

witam wszystkich :wink:

Poszukuje skryptu,serwisu, programu który pozwolił by mi wprowadzać dane w formularz na np stronie , przypuśćmy gdy nie będzie mnie przy komputerze i określonej godzinie

formularz wygląda miej więcej tak

oloszenie.th.jpg

http://seleniumhq.org/

Można też ten temat rozwiązać inaczej (w zależności od potrzeb): napisać skrypt (np.w JavaScripcie), który będzie wypełniał danymi taki formularz, można to też zrobić w PHP, można też w jakimś innym języku dla Windows lub Linuksa…

Ewentualnie Opera+ RoboForm Lite + odpowiednie ustawienie odświeżania strony.

wydaje mi się ze najlepszym sposobem było by PHP lub JavaScript na jakiś serwerze wtedy wszystko szlo z automatu bez udziału lokalnego komputera,

AutoHotKey też by się nadał.

Jeśli dane do wpisania do formularza da się z góry ustalić, to warto użyć dedykowanego programu (dodatku/nakładki). Ale jeśli dane się zmieniają i trzeba je generować na bieżąco, to sprawę załatwić może własny skrypt (przy odrobienie znajomości tematu).

W PHP można skorzystać z dość popularnej biblioteki cURL:

http://php.net/manual/en/book.curl.php

http://php.pl/Wortal/Artykuly/PHP/Bibli … tokol-HTTP

W JavaScripcie wystarczy znajomość obsługi formularzy (i trochę JS).

Pomocne przy analizie formularza będzie zrobienie sobie lokalnie kopii takiej strony, podmiana pliku odbierającego dane z formularza (

) na swój własny, np. taki:

<?php

print_r($_POST);

print_r($_GET);

?>

i obejrzenie, jakie pola są używane (bo mogą też być pola ukryte), itp.

Ciut gorzej jest w przypadku przesyłania plików, ale jeśli użyjesz PHP i pliki też będą na serwerze ze skryptem, to pójdzie łatwiej (info w cz.1 kursu curl).

Program seolight - typowy do pozycjonowania także ma funkcję uzupełniania i można na nim tworzyć niestandardowe pola, które rozpoznaje i uzupełnia.

kod php strony wygląda tak miej wiec od czego zacząć aby wypełnić pola

Wypełnij dokładnie poniższy formularz, aby dodać ogłoszenie do serwisu.

| Dane osobowe: |
| Imię i Nazwisko / Nick | |
| Osiedle / Miejscowość | |
| E-mail: | |
| Telefon: | |
| Typ ogłoszenia: | SprzedażKupnoWynajemUsługi i inne |
| Ogłoszenie: |
| Tytuł ogłoszenia: | |
| Kategoria: | Biznes i FinanseDam pracę, Szukam pracyDla Dzieci i RodzicówDom i OgródEdukacjaElektronika, RTV, AGDFauna i FloraFoto-VideoHobbyImprezy i LokaleKomputery i InternetKsiążki, Płyty, FilmyMaszyny i NarzędziaMotoryzacjaNieruchomościOdzież i BiżuteriaPozostałe OgłoszeniaRozrywka i WypoczynekTelefony i AkcesoriaTransportUsługi i HandelZdrowie, Uroda, KosmetykiŻywność i Rolnictwo |
| Treść ogłoszenia: |
| |
| Czas przez jaki ogłoszenie będzie widoczne w serwisie: |
| 3 dni | |
| 5 dni | |
| 1 tydzień | |
| 2 tygodnie | |
| 3 tygodnie | |
| 1 miesiąc | |
| 2 miesiące | |
| Dodaj zdjęcia do ogłoszenia (tylko pliki jpg, max. 3 zdjęcia): |
| Dodaj zdjęcie nr 1 | |
| Dodaj zdjęcie nr 2 | |
| Dodaj zdjęcie nr 3 | |
| |

[/code]

Jak stworzysz sobie na serwerze (z PHP) poniższy skrypt:

<?php

  print_r($_POST);

?>

[/code] zapiszesz go pod nazwą pokaz_dane.php i poprawisz w formularzu fragment

na

to po wypełnieniu formularza przykładowymi danymi otrzymasz:

[code]Array ( [imie] => imię [nazwisko] => miejscowość [email] => e-mail [telefon] => telefon [wojewodztwo] => 1 [tytul] => tutuł [kategoria] => 5_0 [tresc] => Treść ogłoszenia [okres] => 3 )

(nie używałem części w wysyłaniem plików dla przejrzystości)

No i teraz musisz sobie przygotować funkcję, która przy pomocy cURL (PHP) wyśle jakieś konkretne dane do takiego formularza.

Testować to możesz wciąż u siebie przy pomocy skryptu pokaz_dane.php

A potem zmienisz tylko adres docelowy do wysłania formularza i gotowe.

No i pozostaje jeszcze kwestia dodania przesyłania plików, ale to też jest opisane w podanym przeze mnie kursie.