Szukam skutecznych programów pod windows 7?

A jakie programy do usuwania   programów i folderów taki co wszystko usunie po programach, bo kiedyś próbowałem revouinstaller ale on mi chyba zepsuł system i jaki do optymalizacji systemu i czy ccleaner jest skuteczny.

W mojej opinii takie programy są całkowicie zbędne, a efekt ich “optymalizacji” często jest odwrotny od zamierzonego, zwłaszcza w rękach osób mniej technicznych.

Co oznacza dla ciebie słowo skuteczny? Swoje zadania CCleaner spełnia, kiedyś sam z niego korzystałem - teraz w zupełnosci wystarczają mi narzędzia systemowe do oczyszczania dysku, a czyszczeniem rejestru nie zawracam sobie głowy.

 

Nie ma takich.

1.Iobit Uninstaller, Revo Uninstaller, Uninstall Tool, Total Uninstall,

2.Kerish Doctor, WiseCare

Do usuwania-Geek Uninstaller Free.

Okey w końcu ktoś mnie uświadomił  tu na forum nie warto nie warto instalować takich programów.Bo czasami usunę w panelu sterowania odistaluj programy i usunąłem a jak otwieram Program Files to się znajduje folder.

Od paru lat używam IObit Uninstaller i nigdy nie miałem z tym programem najmniejszych problemów, a swoje zadania według mnie spełnia. 

 

Natomiast zarówno program (ten który podałem wyżej) jak i CCleaner są skuteczne, ale nie niezbędne.

Nie ma takiego.

Do niektórych ukrytych i chronionych folderów systemowych - programy nie mają dostępu. Pozostałości po odinstalowanych programów są m.in w punktach przywracania. Do tych chronionych pozostałości są jeszcze wpisy w rejestrze i logi systemowe. Nawet skanowanie programem FRST nie daje listy wszystkich pozostałości.

 

Trochę to wstyd, że takim łatwym i bezpiecznym revo uninstallerem można się skaleczyć. A nie można przy normalnym uzytkowaniu. Tylko z powodów pewnych modyfikacji i celowego (bezmyślnego) uszkodzenia aplikacji - problemy są w systemie, a zganiane na revo…

Trochę na lepszym poziomie jest soft4boost any uninstaller. Jest ciut dokładniejszy nawet od revo, tylko wolniej ładuje zainstalowane programy. Soft4boost any uninstaller ma tą wygodę dla laików, że domyślnie usuwa pozostałości i wpisy w rejestrze - nie można się nawet pomylić. Na DP jest dużo starsza wersja (olewają). Po angielsku, ale prostszy od cepa. Od producenta:

http://soft4boost.com/any-uninstaller

 

Jeśli program dokładny pozostawia jakieś wpisy w rejestrze, to znaczy, że coś jest zachowane w systemie. Nie wolno usuwać z rejestru po odinstalowaniu, gdy się nie usunie punktów przywracania (wpierw tworzy się nowy). Ludzie z punktów przywracania przywracali wirusy i uszkodzone aplikacje, więc trzeba o tym pamiętać.

 

Tobie chodzi o program, co najwięcej pozostałości w rejestrze wyczyści - jetclean. Pobierz, wypakuj, używaj.

http://portable.info.pl/jetclean-portable/

Można w nim tworzyć punkty przywracania. Najwięcej śmieci wyrzuci - ccleaner. Można w nim usuwać poprzednie punkty przywracania.

 

Programy takie jak geek uninstaller, czy wise program uninstaller - mogą uszkodzić system. Podczas odinstalowania frameworka, czy aktualizacji IE, czy odinstalowania visual studio - potrafią przy okazji usunąć jakieś współdzielone biblioteki systemowe. A sporo jest oprogramowania, czy aktualizacji programów integrujących się z windowsem.

 

A ja od wielu lat nie wpuszczę programów IObit do komputerów. To znany szkodnik systemowy i malware spamer. Najgorszy jest defrag.