Szukam słuchawek 7.1 ale się nie znam

Witam szukam dobrych słuchawek z nagłośnieniem 7.1 z naprawdę dobrym bassem. Jest dla mnie strasznie ważna jakość dźwięku, a bass uwielbiam ! Są tutaj może osoby, które się znają w tych tematach ? Posiadam kartę dźwiękową, która ma nagłośnienie 7.1 i chciałem urządzenie takie co to pociągnie :slight_smile:

Pozdrawiam!

Masz 4 pary uszu, czy gdzie je chcesz przykładać? :smiley:

Ekspertem od słuchawek jest u nas @Pangrys :slight_smile:
Ale swoją droga, w 7.1 w słuchawkach to nie wierzę…

1 polubienie

Miałem jedne słuchawki 7.1 tylko miały wbudowaną własną kartę dźwiękowa, która jest daremna mowa tutaj o Hyperx Cloud 2. Powiem tak jako 7.1 jest genialny naprawdę czuć różnicę kolosalną :slight_smile:

W obecnej formie temat kwalifikuje się do kosza. Autorze! nie podałeś budżetu, jaki sprzęt posiadasz (ów karta jaka?) oraz zastosowania. Zaś bass, to taka ryba jest.

Powiem w ten sposób: marketing robi swoje. Przez moje uszy przewinęło się mnóstwo słuchawek (i innego sprzętu audio), i na temat słuchawek typu “pierdyliard.1” - powiem tyle: efekciarstwo nie mające praktycznie nic wspólnego z jakością dźwięku.
Modele opierające konstrukcję na 10 małych przetwornikach, są efekciarskie - i nic więcej. Te które opierają się na 2 przetwornikach, dają o wiele lepszą jakość, ale wymagają dobrego przetwornika dźwięku przestrzennego, a ten dostarczany w komplecie, zazwyczaj okazuje się najsłabszym ogniwem (tak jak w Krakenach - gdzie potrafi dodać od siebie sporo szumu).
Tak więc nie zgłębiając tematu od strony technologicznej: @CreepHD - udaj się do sklepu typu Mediamarkt czy podobnego, i zbadaj sprawę organoleptycznie (czyli uszami). Nie sugeruj się napisem na pudełku, ani opiniami - bo tylko ty wiesz, czego od słuchawek oczekujesz.
Życzę ci żebyś wybrał najlepsze.

[quote=“Veers, post:6, topic:521059”]
@CreepHD - udaj się do sklepu typu Mediamarkt czy podobnego, i zbadaj sprawę organoleptycznie (czyli uszami). Nie sugeruj się napisem na pudełku, ani opiniami - bo tylko ty wiesz, czego od słuchawek oczekujesz.
[/quote]Pod początkiem posta się podpisuję, ale do polecania odsłuchów w sklepie bez warunków ku temu nie jestem nastawiony entuzjastycznie. Oceny uszami dokonuje się w obrębie czasu, choćby dlatego, że mamy do czynienia tak naprawdę z psychoakustyką. Nastrój psychiczny bądź emocjonalny, warunki zewnętrzne, doświadczanie, materiał odsłuchowy, reszta toru robią swoje. Także odsłuchy w sklepach popularnych mogą dać zaraz i pewien punkt odniesienia. Najważniejsza jest empiria.

Powiem tak, chcesz dobrych słuchawek to szykuj grubą kasę na zakup .

Spójrz na AKG K712, Sennheiser HD598 czy Beyerdynamics DT990 PRO. Chcesz gamingowych to poczekaj na HyperX Revolver S.

Wy z tym 7.1 w słuchawkach to nie robicie sobie jaj? Przecież to jest sprzeczne z prawami fizyki :smiley:

Skoro kolega lubi bass to w grę nie wchodzą słuchawki gamingowe. 7.1 to zbędny bubel. Lepsze są 2.0 ale porządnie wykonane, równie dobrze a nawet lepiej potrafią przekazać przestrzeń. Jeżeli ważniejsza jest przestrzeń i słuchawki mają służyć do grania to wtedy w grę wchodzą słuchawki gamingowe ze znacznie słabszym basem.

Otworów w ciele może zabraknąć.

1 polubienie

Tak się własnie zastanawiałem o jaki “bass” chodzi i w sumie tylko ta rybka mi przyszła do głowy.
Co jednak ona ma wspólnego ze słuchawkami balansującymi gdzieś poza granicą metafizyki nie mam pojęcia.

Ale z prawami metafizyki mogą być zgodne.

Dobra, ale z biologią/budową ludzkiego ciała już nie :smiley:

Dlatego metafizyka się przyda, jasnowidze często się słyszy że mają jakieś trzecie oko( nie chodzi o to “perskie” lub “bawole”) do widzenia różnych rzeczy niefizycznych więc można sobie rozwinąć dodatkowe pary uszu do słyszenia tego czego nie da się usłyszeć fizyczną parą.

Był kiedyś taki model słuchawek Panasonica z wibratorem na karku dla lepszych doznań związanych z odbieraniem niskich częstotliwości.

Ja tak samo. Większość sprzętu który posiadam (audio) testowałem zawsze u siebie - w warunkach gdzie docelowo będzie używane. Jednakże jeśli chodzi o słuchawki, w pryzmacie “bass” - to odsłuch nawet w sklepie powinien być wystarczający.

@Pangrys - nie potrzeba od razu WIELKIEJ kasy. Takie Ultrasony HiFi 580 kosztują dużo mniej niż modele o których wspomniałeś, a efekty przestrzenne potrafią wygenerować - powiedziałbym że zadziwiające. Z drugiej strony, znam wiele osób dla których Beats Audio czy Panasonic są wyznacznikami jakości. Bo mają “bass”. I tylko to. Reszta się nie liczy :wink:

Chciał dobre to podałem. Nie mówiłem tylko, że ich zakup jest mocno dyskusyjny :slight_smile:

1 polubienie